Nowy patent firmy Apple ujawnił parę okularów, które automatycznie dopasowują się do oczu użytkowników i korygują wszystkie wady. W patencie opisano technologię obiektywów samokorygujących, które mogą być stosowane w okularach Apple Glass. Według grafiki produkt ten będzie okularami AR. Nie wygląda to jednak na w pełni samodzielne urządzenie. Zdjęcia patentów sugerują, że do działania będą one wymagały wsunięcia iPhone w ich ramkę. Najprawdopodobniej to właśnie smartfon ma pełnić funkcję wyświetlacza.

Apple Glass z automatyczną korektą wzroku

Apple Glass z automatyczną korektą wzroku

Firma Apple wielokrotnie oznaczała ten patent jako „Urządzenie z wyświetlaczem montowane na głowie, służące do przechowywania przenośnych urządzeń elektronicznych z wyświetlaczem”. Jednak ostatnia iteracja patentu przedstawia nowy system, który może zmieniać pozycje i konfiguracje elementów optycznych gadżetu, a jednocześnie pozbywa się wyświetlacza. Innymi słowy, Apple Glass byłoby w stanie dostosować się do wad wzroku użytkowników. Co więcej, sam ekran będzie można regulować, aby wyświetlany obraz był wyraźniejszy. Ma to być możliwe poprzez zmianę położenia obrazów na obiektywie i zmianę rozmiaru zawartości. 

Zobacz też: Złe wieści – już niedługo HBO GO usunie prawie 30 świetnych filmów i seriali

Oczywiście nie wierzę, żeby takie urządzenie mogło w przyszłości zastąpić prawdziwe okulary. Jednak dzięki automatycznemu dostosowaniu się do wady wzroku użytkownika pomoże w jej dokładnym określeniu. Apple Glass mogłyby więc robić za świetne narzędzie diagnostyczne. Tradycyjne metody badania wzroku bywają dość męczące, a po kilkunastu próbach nie jesteśmy już pewni, czy lepiej widzieliśmy w obecnie założonych szkłach, czy tych testowanych kilkanaście sekund wcześniej. Sama płynna zmiana ogniskowej może sprawić, że będziemy mieli lepsze porównanie przy porównywaniu danych ustawień. Obawiam się tylko, że ktoś, kto jest doświadczonym optykiem, mógłby przedstawić długą listę powodów, dla których to rozwiązanie nie miałoby prawa działać w ten sposób.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.