Office 365 dla tabletów z Androidem za darmo! Jednak Microsoft stawia kilka warunków

Łukasz Pająk Aplikacje 2014-11-07

office 365 android

Tablety już najprawdopodobniej na dobre wyparły z rynku małe laptopy czyli netbooki. To oznacza, że wszelkie zadania typu przeglądanie stron internetowych można wykonywać równie dobrze na obu urządzeniach. Jednak czy aby na pewno? Microsoft twierdzi, że tak – tablety są równie dobre, co małe notebooki.

W takim razie co z obsługą dokumentów czy też arkuszy kalkulacyjnych. Czy aby na pewno notebooki nie są do tego celu lepszym rozwiązaniem? Microsoft nie ma co do tego wątpliwości poszerzając dostępność swojego mobilnego pakietu biurowego Office na kolejny system, a więc Android. Dotychczas dostępny tylko na iOS, teraz trafia na „Robocika”, a dokładniej rzecz biorąc tablety z oprogramowaniem Google. Jest to wersja testowa i Microsoft pragnie dać użytkownikom możliwość sprawdzenia za darmo swojego produktu. Jednak jest kilka warunków, oto one:

 • musimy posiadać tablet działający pod kontrolą KitKata (Lollipop odpada!);
 • rozmiar przekątnej wyświetlacza musi mieścić się w granicy od 7 do 10,1 cali;
 • nie możemy aktualizować systemu.

Także jeżeli nie jest Wam spieszno z aktualizacją Androida to z wystarczy, że zgłosicie się do testów za pomocą prostego formularza: Klik!

Zainteresowani zestawem biurowym od Microsoftu? Czy jednak przyzwyczailiście się już do konkurencyjnych, dłużej znanych rozwiązań?  • Fender Ketchup

   To nadal nie działa, po otwarciu pojawia się komunikat „You have already finished this survey. This survey can only be completed once.”, a w tytule jest „404 Not Found”.

 • bartez719

  Wole Office Mobile…

 • Jacek Dopieralski

  Link nie działa. 404

 • Wojciech Gradziński

  Ale problem, osobiście nie widzę potrzeby instalowania żadnego pakietu biurowego, a już na pewno nie Office’a. Doświadczenie sprawia, że nie ma to jak PC lub Mac!

 • Terel

  Niezły zabieg. Udostępnić swoje produkty, na których sporej części użytkowników może zależeć, ale za to udostępnić je tylko na starszą wersję systemu, na której użytkownicy ci będą musieli zostać, żeby dalej z programów korzystać.
  Całkiem cwane. Google same przez siebie i ze swoimi partnerami mają odpowiednio dużo problemów z fragmentacją, więc gdy jeszcze dorzuci się do tego konkurencja…

  • Anon

   To dopiero wersja testowa.Z biegiem czasu MS na pewno doda kompatybilność z lolipopem

 • Fender Ketchup

  Link nie działa, to po pierwsze, prócz tego tytuł jest odrobinę nieprecyzyjny i być może mylący, uważam, że można było dodać na początku „Testowa wersja Office 365 […]”, bo inaczej można pomyśleć, że chodzi o pełną wersję za darmo.

  • marcus1212

   Takie tytuły to standard w świecie onetu i wp…a szkoda.x