HTC Sensation XL z Beats Audio

2 minuty czytania
Komentarze
htc-sensation-xl_3v_20110929-550x423

 

Podczas odbywających się targów Droidcon w Londynie HTC zaprezentowało nowe urządzenie muzyczne – Sensation XL. Czym różni się ono od swojego poprzednika – pierwszego Sensation?

W nowym modelu zastosowano duży wyświetlacz 4,7″ o rozdzielczości WVGA (800×480), czyli o 0,4″ większy niż w oryginalnym Sensaton. Nie jesteśmy pewni, czy zmniejszona rozdzielczość przy zwiększonej przekątnej to dobry ruch ze strony producenta – przyczyni się to do obniżenia zagęszczenia pikseli, a co za tym idzie komfortu użytkowania urządzenia.

Zmiany dotknęły też użytego procesora. Tym razem zdecydowano się wykorzystać jednordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon MSM8255T o taktowaniu 1,5 GHz z grafiką Adreno 205 – ta sama kombinacja znalazła się pod maską pierwszego tabletu tajwańskiego producenta – HTC Flyer. Do tego dodano 768 MB pamięci RAM, co jest zdecydowanie wystarczające. Takie połączenie powinno zapewnić dobrą wydajność, lecz na pewno nie zagrozi najmocniejszym smartfonom konkurencji, ani starszemu bratu – pierwszemu Sensation. Domyślną wersją oprogramowania będzie Android 2.3 Gingerbread wzbogacony o popularną nakładkę Sense w najnowszej wersji 3.5.

 

htc-sensation_xl_650x378

 

Nowy Sensation XL mierzy w sferę multimedialnych smartfonów. Ma za tym przemawiać przede wszystkim ulepszenie jakości odtwarzanej muzyki zagwarantowane przez wsparcie dla technologii Beats Audio sygnowanej przez samego Dr Dre. W zestawie znajdą się między innymi wysokiej klasy słuchawki z pałąkiem tejże firmy i nie możemy doczekać się, by przetestować je w praktyce – jest to zdecydowanie coś nowego na rynku. Wbudowana pamięć 16 GB powinna zadowolić większość użytkowników, lecz jeżeli okaże się ona niewystarczająca to mamy problem – ten smartfon nie posiada slotu na kartę microSD. Jest to dosyć spora wada w naszych oczach, zwłaszcza, gdy urządzenie aspiruje do miana multimedialnego. Dodatkowo znajdziemy też aparat 8 MPx z dwoma diodami LED nagrywający wideo o rozdzielczości HD 720p.

Smartfon bardzo dobrze prezentuje się z zewnątrz, biały kolor obudowy przypadł nam do gustu, gdyż takie urządzenia zdecydowanie nie stanowią obecnie większości. Tylna klapka została wykonana z metalu, co powinno zapewnić zarówno wysoki komfort, jak i dobrą wytrzymałość.

HTC Senation XL ma być dostępny już na początku przyszłego miesiąca w większości rejonów świata. Czy dodatek „XL” pozwala na nazwanie go następcą oryginalnego Sensation? W naszych oczach nie, lecz z ostatecznym werdyktem powstrzymamy się do czasu otrzymania sprzętu do testów.

 

źródło: phandroid.com

Motyw