Orange Polska oraz Instytut Gospodarki Senioralnej podjęły współpracę, której efektem są bezpłatne webinary z cyklu ABC cyfrowego świata ze smartfonem. Adresatami transmisji są seniorzy, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z użytkowaniem smartfona. Mile widziane są również te osoby starsze, które już zdobyły swoje pierwsze doświadczenia, korzystając ze smartfonów, ale chcą uporządkować swoją wiedzę z tym związaną.

„ABC cyfrowego świata ze smartfonem” – czego dotyczą webinary?

abc świata ze smartfonem

Webinary odbywają się w poniedziałki o godzinie 14:00. Łącznie jest przewidzianych 8 spotkań. Każde zajęcia trwają 60 minut. Seniorzy mogą uczestniczyć w webinarach za pośrednictwem platformy abcsenior.com.

Podczas zajęć seniorzy mogą zdobyć wiedzę z zakresu korzystania z cyfrowych rozwiązań. Uczestnicy webinarów poznają funkcje smartfonów i dowiedzą się, jak z nich korzystać. Tematami poruszanymi podczas spotkań będą m.in. takie kwestie, jak płatności mobilne, korzystanie z portali społecznościowych czy robienie i wysyłanie zdjęć. Choć mogłoby się wydawać, że są to oczywiste sprawy, z którymi każdy sobie poradzi, nie wszyscy przedstawiciele starszego pokolenia są wystarczająco obyci z technologią. Program ABC cyfrowego świata ze smartfonem ma im pomóc. Webinary poprowadzą eksperci Orange Polska. Udział jest bezpłatny, a po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat mailem. Zapisy na kurs ABC cyfrowego świata ze smartfonem odbywają się na podlinkowanej stronie.

Czytaj także: Koniec Adobe Flash Player jest bliski – będziecie tęsknić?

Orange uruchamia także ekspercką infolinię z poradami dla seniorów. Działa ona od poniedziałku do piątku od 11:00 do 13:00. W poniedziałki, środy oraz piątki są możliwe bezpłatne rozmowy z konsultantem. We wtorek darmowych porad udzieli dietetyk, natomiast w czwartek – ekspert z zakresu praw konsumenta.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.