Fairphone 2

Wow – smartfon z Androidem dostał dużą aktualizację pięć lat po premierze!

Newsy

Aktualizacje w świecie Androida to wciąż dość drażliwy temat, bo nie ukrywajmy – smartfony z Zielonym Robocikiem na pokładzie to nie iPhone’y, które są wspierane nawet przez cztery czy pięć lat. Jeden z producentów wysunął się jednak przed szereg i udostępnił dużą aktualizację Androida dla urządzenia, które zadebiutowało w 2015 roku, czyli aż pięć lat temu. To dość niecodzienne zjawisko.

Fairphone 2 z aktualizacją do bety Androida 9 Pie – można? Można!

FairPhone 2

Fairphone 2 zadebiutował w 2015 roku jako smartfon, który w założeniu miał być łatwy w naprawie i przez to dość długowieczny. Wygląda na to, że firma dotrzymała słowa, bo teraz po prawie pięciu latach od premiery, smartfon załapał się na aktualizację do bety Androida 9 Pie. Oczywiście ten system nie robi już na nikim wrażenia, gdy za rogiem czai się stabilny Android 11, ale mimo wszystko to dość niespotykana sytuacja, a tym bardziej mając na uwadze fakt, że podzespoły, z których zbudowany jest Fairphone 2, już dawno przestały być wspierane przez swoich producentów.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz także: Kiedy twój smartfon dostanie aktualizację do Androida 11?

Fairphone 2 działa pod kontrolą Snapdragona 801 i 2 GB RAM-u. Obecnie taka specyfikacja nie brzmi zbyt interesująco, ale w 2015 roku robiła niemałe wrażenie. Co ciekawe, opisywany smartfon najprawdopodobniej jest jedynym urządzeniem z tym procesorem, który otrzymuje aktualizacje przez tak długi czas. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy Fairphone 2 otrzyma stabilną aktualizację do Androida 9 Pie, ale zapewne już niedługo. Pod koniec warto przypomnieć, że od zeszłego roku na rynku jest obecny także Fairphone 3 – kosztuje całkiem sporo, ale tak unikalny projekt po prostu nie mógł być tani.

Źródło: Slashgear


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x