ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Czat RCS w Play

Czat RCS w Play – operator uruchamia usługę u siebie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Czat RCS w Play został oficjalnie zaprezentowany przez operatora, który wprowadza funkcjonalność do swojej sieci. Same wiadomości RCS pojawiły się w Polsce już jakiś czas temu, ale żaden z operatorów nie kwapił się z tym, by wprowadzać funkcję u siebie. Teraz osoby korzystające z usług fioletowej sieci, będą mogły sprawdzić RCS na „własnej skórze”. Choć tutaj pojawiają się pewne ograniczenia.

Czat RCS w Play

Czat RCS w Play
Fot. Czat RCS w Play

Czat RCS w Play, bo tak nazwano funkcję w aplikacji Wiadomości, dostępna będzie dla klientów sieci, którzy korzystają z modeli Samsung Galaxy S10, S10+ oraz S10e w wersji z Androidem 10.0. Mogą z niej także korzystać osoby, które kupiły telefon poza siecią Play. Część z nich zapewne już dawno zdążyła przetestować rozwiązanie u siebie. Sam czat RCS w Play nie będzie różnił się od tego, co znamy już z samego rozwiązania Google. Nie jest więc potrzebna żadna dodatkowa aplikacja, a jedynie Wiadomości (od Google).

RCS, czyli Rich Communication Services, pozwala na znacznie więcej, niż w przypadku standardowych SMS-ów czy MMS-ów. Trzeba jednak pamiętać, że sama usługa korzysta z Wi-Fi lub pakietu danych. Warto wziąć pod uwagę, kiedy zamierza się ją uruchomić. Dodatkowo, by cieszyć się z nowej funkcjonalności, odbiorca wiadomości także musi mieć włączoną u siebie funkcję RCS. A to jeszcze nie jest szeroko dostępne rozwiązanie. Z plusów korzystania z RCS można wymienić to, że użytkownik od razu widzi informację o tym, czy wiadomość została dostarczona i odczytana. Można także załączać znacznie większe pliki, niż w przypadku MMS-ów, bo aż do 100 MB.

Zobacz też: mPrawo Jazdy coraz bliżej premiery

W RCS można także zakładać czaty grupowe, co z pewnością przyda się wielu użytkownikom. Google testuje także nowe rozwiązania, które jeszcze nie są wprowadzone globalnie. Wśród nich pojawiło się m.in. reagowanie na wiadomości za pomocą emotikonów. RCS jest dalej rozwijane i dobrze, że Play postanowiło także dołożyć do tego swoją cegiełkę.

Źródło: Play Informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy