Beta Android 11 jest już dostępna od jakiegoś czasu. Z informacji dostarczonych przez pierwszych użytkowników wynika, że to naprawdę dopracowana aktualizacja, która mimo kilku niedociągnięć, z powodzeniem mogłaby być wydaniem oficjalnym. Dotychczas sporą wadą bety Androida 11 były niedziałające płatności zbliżeniowe, jednak na szczęście to już pieśń przeszłości.

Google Pay na becie Androida 11 – czy działa?

Android 11 beta Google Pay

Google Pay, czyli aplikacja umożliwiająca płatności zbliżeniowe smartfonami z NFC na Androidzie, to naprawdę świetna sprawa. Niestety dotychczas użytkownicy bety Androida 11 z bliżej nieokreślonych powodów nie mogli płacić za zakupy telefonem. Teraz jednak sytuacja zmieniła się o 180 stopni, a osoby z kompatybilnymi smartfonami, działającymi na becie Androida 11, mogą już w pełni korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez Google Pay.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon iPhone SE 2020, smartfon Huawei Nova 3, słuchawki przewodowe z mikrofonem HyperX Cloud II i więcej w fenomenalnych cenach!

O działającym Google Pay na najnowszej wersji Zielonego Robocika donosi wielu użytkowników Reddita i Twittera. Aby upewnić się, że wszystko funkcjonuje poprawnie także i u ciebie, udaj się do tytułowej aplikacji i sprawdź, czy przywita cię komunikat informujący o kompatybilności z płatnościami zbliżeniowymi. Jeśli po otworzeniu Google Pay tak się nie stało, wyczyść dane aplikacji i uruchom ponownie swój smartfon. Wtedy wszystko powinno zacząć działać poprawnie. Korzystacie z bety Androida 11? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.