Drugi przedstawiciel linii Galaxy Fold zaoferuje podobną konfigurację baterii do poprzednika. Oznacza to, że urządzenie będzie zasilane dwoma oddzielnymi bateriami. Te mają jednak oferować niższą pojemność. Mowa tu o 4 365 mAh. Warto tu przypomnieć, że jego poprzednik oferuje minimalnie więcej, bo 4 380 mAh. Trudno więc się spodziewać tego, aby ta kwestia mała w jakikolwiek sposób znaczący wpływ na czas pracy urządzenia na pojedynczym ładowaniu.

Bateria w Samsung Galaxy Fold 2

Bateria w Samsung Galaxy Fold 2
Fot. Wygląd Galaxy Fold 2 / WindowsUnited

Według najnowszych informacji Galaxy Fold 2 posiada główny akumulator o pojemności 2 275 mAh oraz jednostkę dodatkową o pojemności 2 090 mAh. Dla kontrastu oryginalny Galaxy Fold połączył akumulator 2 135 mAh z 2 245 mAh. Tym razem są one więc do siebie bardziej zbliżone. Dlaczego nie są więc identyczne? No cóż, chodzi tu o dwie kwestie. Przede wszystkim upchnięcie elektroniki wewnątrz urządzenia. Dwie równie duże baterie mogłyby się po prostu nie zmieścić w obudowie. Kolejnym powodem jest waga. Samsung dąży do tego, aby jego urządzenie było wyważone. Część z aparatem jest natomiast zwyczajnie cięższa. 

Zobacz też: Pixel 4a opóźniony o kolejne kilka miesięcy? Na to wygląda

Jak więc będzie wyglądała kwestia czasu pracy na baterii? No cóż, to kwestia pozostałych komponentów. Sam układ Snapdragon 865 jest bardziej energooszczędny od poprzednika. Ponadto, Galaxy Fold 2 może korzystać z technologii LTPO backplane do swoich wyświetlaczy, a to samo może przyczynić się do 15%-20% lepszego zarządzania energią tego elementu. Z drugiej strony technologia 5G w obecnej formie jest bardzo energochłonna. Reasumując, Galaxy Fold 2 powinien oferować dłuższy czas pracy na baterii od Galaxy Fold 5G i nieco krótszy od wersji 4G. Wszystko jednak pokażą testy, jednak bateria w nim nie powinna być rozczarowaniem.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.