Menedżer haseł Dropboxa jakiś czas temu zawitał w Sklepie Play. Jednak dopiero teraz firma oficjalnie zaprezentowała swoją nową usługę. Jej oficjalna nazwa to Dropbox Password, jak więc widać gigant postawił w tej kwestii na prostotę. Firma twierdzi, że wyeliminowała konieczność stosowania hasła głównego, jednocześnie zabezpieczając logowania za pomocą szyfrowania typu end-to-end. Co więcej, będzie ona w pełni multiplatformowa.

Dropbox Passwords oficjalnie

Dropbox Passwords oficjalnie

Wersja Beta będzie w końcu dostępna dla wszystkich użytkowników Dropbox Plus. Na szczęście scenariusz ze zdobywaniem zaproszeń się nie sprawdził. Warto tu jednak podkreślić, że na razie narzędzie to jest dostępne jedynie na smartfonach z Androidem i iOS. Firma przekonuje jednak, że już wkrótce pojawią się także te na komputery stacjonarne z MacOS i Windowsem. Dropbox ogłosił również nową opcję przechowywania osobistych dokumentów w chmurze. Mowa tu o wszystkich wrażliwych danych jak akty urodzenia, czy umowy ubezpieczenia. Dzięki temu będziemy mogli je mieć zawsze pod ręką. Co więcej, Dropbox umożliwia udzielenie wybranym osobom awaryjnego dostępu do nich. To trochę taka wirtualna skrytka bankowa. Firma twierdzi, że wszystko, co jest przechowywane w skarbcu, jest zablokowane za pomocą 6-cyfrowego kodu PIN i szyfrowania podczas wysyłania, pobierania i przechowywania. Skarbiec jest również dostępny dla nowych użytkowników Dropbox Plus w wersji beta i zostanie udostępniony wszystkim abonentom Plusa w ciągu najbliższych tygodni.

Zobacz też: Nie działa Internet? Pół Polski ma tak samo, czyli awaria T-Mobile

Dodatkowo Dropbox wkrótce zaoferuje plan rodzinny ze wszystkimi zaletami Dropbox Plus. Szczegółów na razie jest mało. Jednak firma obiecuje, że opcja ta da dostęp do pamięci masowej w chmurze nawet sześciu osobom z indywidualnymi kontami. Będzie tam zarówno wspólna przestrzeń rodzinna dla takich rzeczy jak zdjęcia i dokumenty, jak i prywatna sekcja dla innych plików. Informacje o cenach nie zostały jeszcze ogłoszone. Plan rodzinny będzie dostępny dla abonentów wersji Plus już wkrótce, natomiast inni dostaną do niego dostęp jeszcze w tym roku.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.