Firma Samsung opublikowała najnowszą edycję swojego raportu zrównoważonego rozwoju. Ma on zilustrować osobom spoza jej kadry myślenie, które wpływa na decyzje biznesowe firmy. Dzięki 136-stronicowemu dokumentowi dowiadujemy się, że COVID-19 znalazł się w centrum uwagi Koreańczyków. Nie powinno to nas dziwić. Skutki trwającego kryzysu zdrowotnego mają olbrzymi wpływ na wiele operacji Samsunga na całym świecie. Rozwiązanie tego problemu jest więc priorytetem dla giganta.

Plany Samsunga na 2020 rok

Plany Samsunga na 2020 rok

Samsung zamierza to zrobić, kontynuując inwestycje w najnowocześniejsze technologie, a także szukając rozwiązań ze strony pracowników z różnych środowisk. Z raportu o zrównoważonym rozwoju za rok 2020 wynika, że firma zorganizowała ogromne forum internetowe, w którym udziela się ponad 100 tysięcy pracowników wyłącznie w celu rozwiązania problemu pandemii. To właśnie jemu zawdzięczamy wczesną reakcję firmy Samsung na pandemię, w tym decyzję o utworzeniu dedykowanego zespołu kryzysowego i wdrożeniu surowych środków kwarantanny minimalizujących liczbę przypadków infekcji u pracowników.

Zobacz też: Poznaliśmy pierwsze lipcowe premiery Netflixa

Dodatkowo Samsung dostarczył już równowartość 830 milionów dolarów pożyczek o zerowych i niskich stopach procentowych firmom dotkniętym kryzysem. Ostatnie wysiłki konglomeratu w zakresie pomocy humanitarnej obejmowały również płatności zaliczkowe dla wielu dostawców na łączną kwotę około 1,08 mld dolarów. Samsung zamierza nadal podwajać pośredni wkład w globalną walkę COVID-19 w postaci produktów i usług konsumenckich, takich jak aplikacje zdrowotne, jak ta do monitorowania mycia rąk i inicjatywy charytatywne. Raport o zrównoważonym rozwoju za rok 2020 ujawnia również zwiększony nacisk firmy na inicjatywy edukacyjne. Te mają na celu zminimalizowanie szans na kolejną globalną pandemię w przyszłości. Samsung sam przyznał wcześniej, że nie odczuł jeszcze najgorszych skutków kryzysu.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.