ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Jak wygląda Nexus Prime z Androidem Ice Cream Sandwich?

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
Nexus-Prime-prev

Nexus Prime jest kolejnym smartfonem z systemem Android, który wzbudza ogromne zainteresowanie wśród użytkowników. Niedawno poznaliśmy specyfikację techniczną tego telefonu. Tym razem pojawiły się zdjęcia i nagranie najnowszego smartfona.

Bardzo duże zainteresowanie tym telefonem wcale nie dziwi – w końcu Google, przy współpracy z koreańskim producentem mają zamiar zaprezentować kolejne urządzenie, które będzie pewnego rodzaju modelem wzorcowym dla wielu producentów sprzętu. Do tej pory wielką niewiadomą był wygląd nowego Nexusa.

Samsung-Nexus-Prime


Duża część osób, która pierwszy raz zobaczyła przedpremierowe zdjęcie Nexusa Prime, uważa, że wygląda on niemal identycznie jak poprzednia generacja – Nexus S. Wiele wskazuje na to, że koncern z Mountain View był bardzo zadowolony z zastosowanych rozwiązań, jak i designu tego telefonu, w związku z czym nawiązuje on do następcy Nexusa One.

Jednak to nie koniec dobrych wiadomości dla osób zainteresowanych tym smartfonem. W internecie znalazło się również nagranie, które przybliża nie tylko wygląd samego urządzenia, ale również to, jak wygląda interfejs użytkownika najnowszej wersji systemu operacyjnego Android – Ice Cream Sandwich.

Konfiguracja sprzętowa tego smartfona prezentuje się dość imponująco – ekran o przekątnej 4.65 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, dwurdzeniowy procesor Texas Instruments OMAP 4460 taktowany z częstotliwością 1.2 GHz, 1 GB RAM-u, 32 GB wbudowanej pamięci i aparat 5 Mpx.


Nieco dokładniej nowemu interfejsowi Androida ICS można się przyjrzeć na zrzutach ekranu, jakie wyciekły ostatnio. Bardzo dobrze widać, że programiści pracujący nad nową wersją Androida faktycznie wyciągnęli pewne elementy interfejsu z systemu Honeycomb, który jest dedykowany dla tabletów.

android-ics-interface
W przypadku tego urządzenia najwięcej komentarzy pojawia się w kontekście wielkości ekranu – zdaniem wielu osób przekątna 4.65 cala jest zdecydowanie za duża i będzie miała niekorzystny wpływ na komfort codziennego użytkowania. Inni z kolei uważają, że dzięki większemu wyświetlaczowi przeglądanie internetu będzie znacznie wygodniejsze.

źródło: AndroidCentral / Phandroid / Mobilismo

Sprawdź najnowsze wpisy