Google Meet w aplikacji Gmail został dziś potwierdzony na blogu firmy. Funkcja ma pojawić się w aplikacji już niedługo, a to oznacza, że Google na poważnie bierze się za to, by przekonać do swojego rozwiązania większą ilość osób. Konkurencja nie śpi, więc tego ruchu ze strony giganta z Mountain View można się było spodziewać.

Meet w aplikacji Gmail

Zakładka, która pozwala na uruchomienie Meet w przeglądarkowej wersji Gmaila, pojawiła się już jakiś czas temu. Jeżeli komuś ona przeszkadza, to można ją bardzo łatwo wyłączyć. Wystarczy wejść w Ustawienia (kliknąć „kółko zębate” w prawym górnym rogu), a tam w zakładkach wybrać opcję Czat i Meet. Podobnie będzie to wyglądało w wersji mobilnej, gdzie będzie można wyłączyć opcję pokazywania dodatkowej zakładki. Zapewne część osób z tej możliwości skorzysta, bo jest już np. użytkownikiem Zoom czy Teams. Widać jednak, że Google robi wszystko, by przekonać swoich klientów do tego, by ci korzystali z ich rozwiązania.

Meet w aplikacji Gmail
Fot. Meet w aplikacji Gmail

Meet w aplikacji Gmail na Androida i iOS będzie działało bez konieczności posiadania dodatkowych programów na smartfonie. Z poziomu Gmaila będzie można wygenerować link, który posłuży do zaproszenia kogoś do rozmowy lub po prostu odpalić wideo rozmowę. Można będzie także zaplanować rozmowę i zapisać ją od razu w Kalendarzu. To spore ułatwienie dla osób, które do pracy wykorzystują głównie smartfona. Pandemia przyczyniła się do tego, że zainteresowanie wszelkiego rodzaju komunikatorami stało się ogromne. Teraz każda firma, która posiada takie rozwiązanie u siebie, robi wszystko, by przyciągnąć nowych użytkowników. Osoby korzystające z Gmaila na co dzień, nie muszą teraz już nic więcej robić, by spróbować tego typu komunikacji.

Zobacz też: One Tap i Block Store od Google

Nowa funkcja pojawi się w ciągu kilku najbliższych tygodni w aplikacji. Zważywszy na to, że czas jest tutaj istotny, podejrzewamy, że Google postara się zrobić to jak najszybciej. Tak, by konkurencja została w tyle.

Źródło: Google Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.