Sesja RPG dla dzieci oraz młodzieży, które są pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka, odbędzie się dziś o godzinie 16. To wyjątkowa okazja, by przekonać się, jak wyglądają tego typu sesje, jeżeli wcześniej nie brało się w takiej udziału. To także finał akcji „Wilka Przygoda”, czyli całego cyklu tego typu sesji. Te prowadzone były dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka, by osłodzić im choć trochę czas przymusowej izolacji.

Sesja RPG dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka

Sesja RPG dla dzieci, która odbędzie się dziś w wersji online, będzie już siódmym tego typu wydarzeniem. Całość będzie można oglądać na kanałach, które znajdziemy na platformie Twitch, a dokładniej w dwóch miejscach. U Tomasza Łosia oraz na kanale grupy Lans Macabre. Ta sesja RPG będzie wyjątkowa, nie tylko dlatego, że zostanie transmitowana w sieci. Podczas niej odbędzie się także zbiórka pieniędzy, która ma pomóc we wdrożeniu rozwiązań telemedycznych w Centrum Zdrowia Dziecka. To także część akcji #DołączDoStada, która została wymyślona przez Fundancję K.I.D.S.

Sesja RPG dla dzieci
Fot. Fundacja K.I.D.S.

W sesji RPG wezmą udział Kamil Nowak (Blog Ojciec), Artur Kurasiński, Tomasz “Łosiu” Łoś oraz Piotr Jasik (Game Troll). Do roli Mistrza Gry został zaproszony Wojciech Rzadek, współzałożyciel grupy Lans Macabre.  Sesja RPG dla dzieci nawiązywała do akcji #DołączDoStada. Gracze mogli tam wcielić się w Smoczych Jeźdźców. Ci mieli rozwiązać zagadkę tajemniczych trzęsień ziemi na terenach zamieszkiwanych przez plemię Wyjącego Wilka.

Zobacz też: Resident Evil 8 tylko na nową generację konsol

Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali – powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Europie. Aby przyspieszyć powrót dzieci do domu stworzymy centrum zdalnej opieki wykorzystujący innowacyjne rozwiązania telemedycyny.

Źródło: Informacja prasowa

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Bartosz Szczygielski

    Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.