Qualcomm zajmuje się znacznie szerszą działalnością niż tylko produkcją procesorów do urządzeń mobilnych. Firma między innymi zajmuje się także produkcją modemów, które możemy znaleźć na przykład w smartfonach Apple, oraz skanery odcisków palców. Producent skupia się ostatnio na rozwiązaniach, które są zintegrowane z ekranem. Jeden z jego produktów możemy znaleźć, chociażby w serii Galaxy S10 od Samsunga. Teraz producent postanowił rozwiązać jedną z największych bolączek swojej konstrukcji. 

Qualcomm powiększy skaner odcisków palców

Qualcomm powiększy skaner odcisków palców

Tym, na co użytkownicy tego rozwiązania często narzekają, jest fakt, że przykładając palec, trzeba być dość dokładnym. Wszystko przez to, że tak naprawdę powierzchnia samego czytnika jest bardzo mała/ Dodatkowo fakt, iż jej nie widać, ani nie da się jej określić poprzez dotyk, często utrudnia to zadanie. Według najnowszych doniesień Digital Chat Statiok Qualcomm testuje czujnik ultradźwiękowy o wymiarach 20 mm × 30 mm na wyświetlaczu. Ma on przy okazji być szybszy i dokładniejszy. Według wpisu na Weibo informacja ta pochodzi od osoby zaangażowanej w łańcuch dostaw dla firmy. Jest więc niezwykle wiarygodna, oczywiście jak na przeciek.

Zobacz też: Premiera Huawei P40 Pro+ w Polsce! Razem ze smartfonem nowości w AppGallery

Do smartfonów trafi on najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku, nawet gdyby był gotowy już wcześniej. Wszystko przez to, że dopiero Snapdragon 875 ma wspierać jego obsługę. Ta nie będzie możliwa nawet na nadchodzącym Snapdragonie 865 Plus. Qualcomm pracuje nad jeszcze jednym skanerem linii papilarnych schowany w ekranie. Mowa tu o sensorze drugiej generacji 3D Sonic Max. Jest on w stanie skanować dwa odciski palców w tym samym czasie. Oznacza to, że możemy mieć oba kciuki na ekranie przed odblokowaniem urządzenia. Oczekuje się, że ten czujnik pojawi się w nadchodzącej serii Galaxy Note20, która zadebiutuje już w sierpniu. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.