Pasek zakładek w Chrome

Chrome zwiększy estetykę paska adresu

Newsy

Google często wprowadza zmiany w swojej przeglądarce Chrome. Zwykle są to nowe funkcje, zwiększanie bezpieczeństwa, lub walka z naprawdę irytującymi reklamami. Jednak niektóre z eksperymentów Google mają nieco bardziej nietypowy charakter. Dobrym przykładem jest test, który ukrywa ścieżki URL w pasku adresu Chrome. Wydaje się, że zmiana ta ma przede wszystkim charakter estetyczny. Adres serwisu bez dokładnej ścieżki podstrony po prostu wygląda lepiej. 

Chrome ukrywa adres stron

Chrome ukrywa adres stron

Oczywiście da się stworzyć sytuację, w której można mówić o poprawie bezpieczeństwa. Ktoś, kto zagląda nam przez ramię, albo wręcz kamera patrząca na nasz ekran nie pozna dokładnego adresu podstrony, na której jesteśmy, a jedynie główną witrynę. Mam jednak wrażenie, że takie podejście to po prostu kombinowanie na siłę i szukanie rozwiązania tam, gdzie go zwyczajnie nie ma. Wygląda na to, że obecnie dostępne są trzy nieco inne wersje tej funkcji. Pierwsza z nich pokazuje pełny adres URL dopiero po kliknięciu w pasek adresu w celu jego edycji. Druga ujawnia ścieżkę, gdy użytkownik najeżdża myszką na pasek adresu, a ostatni wariant w ogóle nie ukrywa ścieżki, dopóki użytkownik nie wejdzie w interakcję ze stroną internetową.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: GeForce Now na Android TV – NVIDIA zrobiła bardzo ważny krok

Warto również dodać, że funkcja ta jest dostępna jedynie w wersji Dev i Cannary. A i tam wciąż nie jest domyślnie uruchomiona. Żeby ją włączyć, należy zaznaczyć opcję Omnibox UI Hide Steady-State URL Path, Query, and Ref w chrome://flags. Jako że jest to funkcja w pełni testowa, to nie wiadomo kiedy, i czy w ogóle trafi ona do pełnej wersji przeglądarki. Mam jednak nadzieję, że jeśli jednak znajdzie się w stabilnym wydaniu, to będzie funkcją czysto opcjonalną. Przyznam, że pełny adres stron bardzo mi ułatwia w nawigowaniu pomiędzy dziesiątkami otwartych kart.

Źródło: AndroidPolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x