PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, bo ma zadebiutować już pod koniec roku. Oczekiwania względem nowej konsoli Sony są naprawdę duże, a my z dnia na dzień dowiadujemy się o niej coraz więcej. Kilka dni temu poznaliśmy oficjalny wygląd PlayStation 5 i listę kilku gier, które się na nim pojawią, a dziś wyszło na jaw, że interfejs systemowy sprzętu zostanie całkowicie przeprojektowany i będzie zupełnie inny od tego dostępnego m.in. w PlayStation 4.

Nowy interfejs systemowy w PlayStation 5 – jak będzie wyglądał?

Matt MacLaurin, mężczyzna pracujący przy projektowaniu interfejsu na konsolach Sony zdradził, że ten w PlayStation 5 zostanie całkowicie przeprojektowany i w żadnym stopniu nie będzie przypominał interfejsu systemowego PlayStation 4. Wszystko ma zostać stworzone od nowa, a ze starego designu nie zostanie nawet pojedynczy piksel. Ponadto Sony zamierza postawić na szybkość i płynność działania.

Zobacz także: „Zaoszczędź do 65%”, czyli nowa wyprzedaż w PlayStation Store. Poznaj listę 40 gier, które warto kupić w obecnych cenach

Krótki zwiastun zmian wizualnych, których możemy się spodziewać, MacLaurin opublikował na swoim profilu na LinkedIn. Tom Warren, redaktor The Verge, przekleił go z kolei na Twittera, dzięki czemu można się z nim zapoznać powyżej. Nie da się ukryć, że zbyt wiele nie zdradzono, ale wygląda na to, że można oczekiwać m.in. zupełnie nowej kolorystyki – Sony najprawdopodobniej porzuci niebieską barwę na rzecz nieco innej. Na chwilę obecną to wszystko, co wiemy na temat interfejsu systemowego w PlayStation 5. W dużym skrócie – wygląd zmieni się nie do poznania, a ponadto wszystko będzie działać znacznie płynniej i szybciej.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.