ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Material Design wkracza – Google Maps z Androida 5.0 Lollipop do pobrania dla Jelly Bean i KitKata!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
google maps 5.0 android lollipop2

Apetyt na Material Design rośnie wraz z kolejnymi aplikacjami pojawiającymi się w Sieci. Po dzisiejszym wycieku kalendarza, przyszła pora ujawnić znacznie bardziej ciekawą pozycję, z której z pewnością przynajmniej raz korzystaliście.

W sklepie Play znajdziemy ogromną liczbę przeróżnych programów służących do nawigacji, ale gigant z Mountain View sprawia, że rzadko z nich korzystamy, gdyż ich propozycja w postaci Google Maps zawiera wszystko to, co najważniejsze i wystarcza do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Razem z premierą Androidem 5.0 Lollipop dostajemy możliwość korzystania z coraz większej ilości aplikacji z tego systemu na starszych wersjach „Robocika”. Tak też właśnie stało się teraz z Google Maps i link do pobrania najnowszej wersji, udoskonalonej o Material Design, znajdziecie tutaj:

Jedyny warunek na skorzystanie z tej aplikacji to posiadanie mobilnego urządzenia z Androidem w wersji przynajmniej 4.3 Jelly Bean.

google maps 5.0 android lollipop3

Jakie są moje pierwsze wrażenia? Jest zmiana, ale niezbyt ogromna. Widać nową kolorystykę i zapewne nowe Google Maps będą znacznie bardziej współgrać z Androidem Lollipop aniżeli z KitKatem. Mimo wszystko zachęcam Was do sprawdzenia tego na Waszych własnych smartfonach i tabletach, a własne wrażenia zamieszczajcie w komentarzach.

źródło: Google+

Sprawdź najnowsze wpisy