Płatności w WhatsApp zostały dziś udostępnione w Brazylii. W Polsce jednak nie mamy na nie jak liczyć, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Płacenie przez WhatsAppa jest dopiero testowane na pierwszym z rynków, ale w komunikacie prasowym dość jasno powiedziano, że inne kraje dostaną funkcję już niebawem. Co więc z Polską?

Płatności w WhatsApp

Płatności w WhatsApp
Płatności w WhatsApp

Na taką informację czekało wielu. Płatności w WhatsApp będą działały w oknach czatu, więc użytkownicy nie wychodząc z konwersacji, będą mogli łatwo przelać pieniądze znajomemu lub rodzinie. Dodatkowo będzie można płacić za usługi u lokalnych firm, które taką możliwość oczywiście udostępnią. I wszystko wydaje się piękne. Skoro testy wystartowały, co stoi na przeszkodzie, by taka funkcjonalność pojawiła się także w Polsce? Odpowiedź jest banalnie prosta. To sam Facebook, a raczej jego metoda płatności.

WhatsApp będzie bowiem korzystał z Facebook Pay, czyli metody, którą korporacja zaprezentowała pod koniec ubiegłego roku. Facebook Pay w Polsce nie jest jeszcze dostępny i na razie nic nie zapowiada tego, żeby sytuacja miała ulec zmianie. Wygląda więc na to, że płatności w WhatsApp w Polsce także pojawią się nieprędko. O ile w ogóle miałoby to nastąpić. Samo przesyłanie płatności w aplikacji ma być darmowe, ale firmy za udostępnienie takiej funkcji będą musiały już liczyć się z kosztami.

Zobacz też: Cena PlayStation 5 i Xbox Series X – czy ma znacznie dla graczy?

Z początku płatności w WhatsApp będą obsługiwane karty Visa oraz MasterCard, które będą wydawane w Brazylii przez określone banki. Do potwierdzenia płatności, trzeba będzie podać sześciocyfrowy kod PIN lub potwierdzić z wykorzystaniem odcisku palca. WhatsApp nie podał, kiedy zamierza udostępniać dalej nową funkcję, ale w komunikacie zaznaczono, że miałaby ona być „na cały świat”. Trochę trudno w to uwierzyć. Brzmi to jak typowy zabieg marketingowy, który ma upewnić użytkowników, że mają na co czekać. Może jednak okazać się, że przyjemnie się zaskoczą, ale dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Źródło: WhatsApp

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.