ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC Flyer za 335 zł?

Autor: Michał Brzeziński Kategoria: Newsy
htcFlyerObnizka

Brzmi zachęcająco? Nie tylko dla was. A własnie za tyle można było kupić HTC Flyera w sieci BestBuy.

Tablet od tajwańskiego producenta nigdy nie bił rekordów popularności. Wyposażony w 'tylko’ jednordzeniowy procesor 1,5 GHz oraz działający na Androidzie Gingerbread nie był konkurencyjny dla najnowszych urządzeń. Nadzieją była nakładka Sense oraz Stylus dołączany do zestawu, ale wszelkie wątpliwości marketingowe rozwiała zaporowa cena. Flyer nie był w stanie walczyć z dwurdzeniowcami wyposażonymi w Honeycomba, którzy często byli o wiele tani. Porażka była kwestią czasu.

Niedawno o tablecie znowu zrobiło się głośniej. Do sieci wyciekł długo oczekiwany ROM bazujący na Androidzie 3.2, na którego czekało wielu użytkowników. Jakby tego było mało, cena urządzenia w dużej sieci BestBuy spadła z 499$ do 299$. Ale najwidoczniej, nawet tak znaczące ruchy nie przekonały potencjalnych klientów, więc w krótkim czasie obniżka osięgnęła pułap 99$ (ok 335 zł).

Chyba nie musimy mówić jak szybko towar zniknął ze sklepu internetowego. Nie wiadomo czy jest to tylko chwilowa promocja, ale najprawdopodobniej tak – jesteśmy przekonani, że nawet cena 200$ wpłynęłaby bardzo pozytywnie na sprzedaż.

Sytuacja przypomina nagłą obniżkę TouchPada, ale w tym wypadku nie mamy do czynienia z umierającym systemem operacyjnym oraz producentem wycofującym się z rynku mobilngo. Jest jeden wniosek, który możemy śmiało wysunąć: HTC Flyer sprzedawał się bardzo słabo. Tylko to może tłumaczyć tak niską cenę.

Niestety, na promocję załapało się niewiele (a na pewno nie tyle ile byśmy chcieli) osób. Nie prognozujemy ogólnoświatowej przeceny tabletu, zwłaszcza że brytyjski BestBuy ciągle 'zachęca’ ceną 479,99 funtów, czyli ok. 2580 zł. Ale pomarzyć zawsze można…

UPDATE: Rzeczywiście pozostają nam tylko marzenia. Jak się okazało, niską cenę spowodował błąd w systemie BestBuy i cena 99$ nie będzie honorowana. A było tak blisko…

best-buy-flyer-mitake-600x433-550x396

źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy