Huawei P50 potwierdzony

Brak usług Google gwoździem do trumny dla Huaweia? Nic bardziej mylnego – firma przegoniła Samsunga!

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

W związku z aferą związaną ze Stanami Zjednoczonymi Huawei nie ma łatwo. Zakaz wykorzystywania usług i aplikacji Google zdecydowanie utrudnił firmie życie, ale statystyki pokazują, że mimo wszystko producent radzi sobie naprawdę wspaniale. Na tyle dobrze, że w pewnym aspekcie udało mu się nawet prześcignąć Samsunga.

Huawei największym producentem smartfonów? Liczby nie kłamią

Samsung wyprodukuje procesory dla Huaweia

W kwietniu Huawei był największym producentem smartfonów na świecie. Świadczą o tym dane firmy analitycznej Counterpoint Research, które informują, że w podanym miesiącu firma miała przez chwilę aż 19% udziału w rynku. Tuż za nią znalazł się Samsung z wynikiem na poziomie 17%. Nie da się ukryć, że to niesamowity sukces Huaweia, który mimo zakazu korzystania z aplikacji i usług Google w nowych smartfonach, prześcignął swojego największego konkurenta.

Zobacz także: Twoja drukarka odmawia ostatnio współpracy? Winę może ponosić Windows 10

Tak dobry wynik Huaweia w dużej mierze może mieć związek z chińskim patriotyzmem. Gdy Stany Zjednoczone oficjalnie nałożyły na giganta zakaz, obywatele Państwa Środka postawili rodzimą firmę na pierwszym miejscu, masowo kupując jej produkty. Co ciekawe, w kwietniu z uwagi na pandemię koronawirusa, wiele krajów miało niemal zerowy popyt na smartfony, co odczuł m.in. wspomniany wcześniej Samsung. Oczywiście należy zaznaczyć, że opisywany sukces Huaweia raczej nie będzie trwał wiecznie – dane na dzień dzisiejszy mogą wyglądać już zupełnie inaczej. Niemniej jednak firmie należą się słowa uznania, że mimo tak wielu przeciwności losu, przez chwilę była największym producentem smartfonów na świecie.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy