ZTE-USUbiegły tydzień przyniósł dwie ciekawie wiadomości od ZTE. Najpierw dowiedzieliśmy się o 7-calowym tablecie od tego chińskiego producenta. Kilka dni później pojawiły się przecieki na temat 10-calowego, większego brata. Dziś do tego wszystkiego poznaliśmy odrobinę specyfikacji oraz co najważniejsze – zdjęcia tego produktu.

Tablet będzie miał 10,1 cali, a obraz będzie wyświetlany w rozdzielczości 1280x800px. Całość napędzać będzie czterordzeniowy procesor nieznanej jeszcze marki. W środku znajdziemy również 5Mpx kamerę oraz 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Co prawda źródło przecieku donosi o obecności Gingerbreada pod kontrolą którego działał ZTE, jednak nie sądzimy, że w środku finalnie znajdzie się ta wersja systemu. Ciekawe tylko, czy na jego pokładzie mamy szansę ujrzeć następce obecnych systemów – Ice Cream Sandwich?

Co ciekawe kolejna firma wydaje się postawić na swoje autorskie złącze, dzięki któremu urządzenia będą podłączane do ładowania. Na zdjęciach z Pocket Droid widzimy rzucające się w oczy wejście, które najprawdopodobniej właśnie temu ma służyć. Poza tym urzadzenie powinno się wyróżniać stosunkowo cienką budową.
ZTE-US3ZTE-US4Tempo tej firmy można podziwiać. Niedawno, przynajmniej na polskim rynku ZTE było nikomu nieznaną marką. Dziś widzimy całkiem przyzwoite urządzenia produkcji tej firmy, które powoli, nieśmiało wychylają się na powierzchnię. Firma niedawno obchodziła swoje 25-lecie, ciesząc się niemałymi sukcesami na rynku chińskim, gdzie posiada ponad 35% udziału w rynku rozwiązań dla sieci 3G. Pole smartfonów oraz nieco większych produktów bazujących na Androidzie zapełnia od niedawna. I trzeba przyznać, że z miesiąca na miesiąc wygląda to coraz bardziej obiecująco.

źródło: Pocket Droid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk