ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Która konsola nowej generacji sprzeda się lepiej? Analitycy już to wiedzą

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Na zeszłotygodniowej konferencji Sony pokazało prawie wszystkie odnośnie najnowszej konsoli PlayStation 5. Dzięki temu poznaliśmy wygląd sprzętu, a także kilka gier, które będą miały swoją premierę w najbliższych miesiącach. Od oficjalnej prezentacji konsoli dużo pracy mają również analitycy, którzy oceniają, który next-gen sprzeda się lepiej – PS5 czy Xbox Series X.

Jak będzie wyglądała sprzedaż konsol nowej generacji?

sprzedaż konsol nowej generacji

Najnowszym raportem zajęli się analitycy z firmy Ampere Analysis. Według opracowanej przez nich prognozy nie zanosi się na zmianę lidera jeśli chodzi o ilość sprzedanych konsol. Przez pierwsze cztery lata od premiery PlayStation 5 znajdzie 66 milionów nabywców, przy skromnych 37 milionach osób, które kupią Xbox Series X. Co ciekawe, zauważalny wzrost liczby sprzedanych egzemplarzy nastąpi po 2021 roku. Co będzie tego powodem? Największy wpływ na taką liczbę będzie miał fakt, że wielu obecnych posiadaczy PlayStation 4 przesiądzie się na nowszy model konsoli od Sony. Jak tłumaczą analitycy, gracze nie będą chcieli stracić kolekcji gier, zgromadzonej od czasu premiery sprzętu poprzedniej generacji. Pomóc ma w tym również zapewnienie wstecznej kompatybilności, której brak był wielkim minusem PS4. Mimo że nadal nie poznaliśmy ceny PlayStation 5, to analitycy są zgodni, że nie będzie ona miała zbyt dużego wpływu na ilość sprzedanych egzemplarzy.

Zobacz też: Studio odpowiedzialne za gry z serii Batman może zmienić niedługo właściciela

sprzedaż konsol nowej generacji

W sieci pojawiają się różne plotki o kwotach, jakie przyjdzie nam zapłacić za PS5. Najnowsza z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jeden ze sklepów wystawił konsolę za 699 USD za wersję z napędem optycznym. Należy jednak pamiętać, że dopóki Sony nie potwierdzi ceny nowej konsoli, to takie plotki należy traktować z przymrużeniem oka. Patrząc jednak na wszelakie prognozy analityków można zauważyć, że będziemy mieli do czynienia z identyczną sytuacją jak w przypadku walki Xbox One z PS4. Jak dobrze wszyscy wiemy, konsola Microsoftu przegrała wyraźnie z propozycją Sony jeśli chodzi o ilość sprzedanych egzemplarzy. Głównym tego powodem była na pewno większa ilość ekskluzywnych tytułów, dostępnych tylko na PlayStation 4. Zeszłotygodniowa prezentacja potwierdziła, że Sony nie zamierza zmieniać obranego przez siebie kursu. Czy jednak sprzedaż konsol nowej generacji będzie wyglądała tak, jak prognozują analitycy?

Źródło: Ampere Analysis

Sprawdź najnowsze wpisy