Google Tangi na Androida nie było dostępne w momencie swojej premiery. To dziwne, bo przecież mówimy tutaj o rozwiązaniu od Google. Jednak firma zdecydowała się je wpierw wypuścić na… iOS. Teraz, po blisko pół roku obecności na rynku, projekt w końcu wylądował na Androidzie. Tylko czy  na to nie jest już stanowczo za późno?

Google Tangi na Androida

Google Tangi na Androida
Google Tangi

Aplikacja Google Tangi na Androida dostępne jest już od jakiegoś czasu, ale trudno tutaj mówić o popularności platformy. Obecnie w Play Store widnieje informacja, że aplikacja została pobrana ponad 10 tysięcy razy. Można uznać za sukces, ale nie w przypadku, kiedy za projektem stoi Google. Dokładniej część Google, czyli Arena 120. To jeden z działów giganta z Mountain View, który pozwala jego pracownikom na większą wolność i eksperymentalne podejście do niektórych tematów. Tangi jest jednym z efektów ich działań i trzeba przyznać, że w pomyśle jest spory potencjał.

Zdaje się jednak, że Google Tangi na Androida, nie odniesie spektakularnego sukcesu, choć ma ku temu predyspozycje. Przypomnijmy, że sama platforma opiera się na ciekawym pomyśle. Można na niej umieszczać krótkie, około 60-sekundowe filmy, gdzie pokazywane są porady z gatunku DIY (do it yourself – zrób to samemu). Można znaleźć tam poradniki z różnych dziedzin życia lub po prostu szybkie life hacki. Nie zapomniano także o sztuce czy gotowaniu, ale dziwnym trafem, pominięto w ogóle technologie. Widać Google chciało, by Tangi stało się platformą zrzeszającą kreatywnych ludzi. Takich, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i potrafią ją zwięźle przekazać.

Zobacz też: Safe Folder od Google – jak działa nowa funkcja Files?

Ostatnio, kiedy większość osób siedziała w domach ze względu na ograniczenia związane z pandemią, Tangi mogło przeżywać swój złoty okres. Mogło, ale o platformie jest po prostu za cicho. Dalej pojawiają się na niej filmy, ale zainteresowanie nimi jest niewielkie. Obecność aplikacji w Play Store to dobry ruch, ale bez zaplecza marketingowego, Tangi podzieli losy innych projektów Google, które miały potencjał, a skończyły zapomniane. Obecnie, aplikacji nie ma oficjalnie dostępnej w naszym regionie.

Źródło: Google Play Store

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.