Computex 2020 odwołane

Targi Computex 2020 przegrały z COVID-19

2 minuty czytania
Komentarze

Pomimo płomiennych obietnic i zmiany daty organizacji targi Computex 2020 zostały bezapelacyjnie odwołane. Wydarzenie to dołącza do długiej listy targów, konferencji i wydarzeń, które nie odbyły się w tym roku w związku z pandemią COVID-19. Warto przypomnieć, że już w marcu organizatorzy zdecydowali o przesunięciu daty targów Computex z 2 czerwca na 6 czerwca na 28 września. Nie byłby to pierwszy raz. W 2003 roku wybuch epidemii SARS w Azji spowodował przesunięcie targów na wrzesień.

Computex 2020 odwołane

Computex 2020 odwołane

Warto jednak podkreślić, że na całym świecie odnotowano 8 tysięcy potwierdzonych przypadków SARS i 800 zgonów. W porównaniu do SARS-COV-2 wypada to wręcz blado. Na COVID-19 zachorowało prawie 8 milionów osób i zmarło ponad 435 tysięcy. Tajwan jest jednym z niewielu krajów, które poradziły sobie z pandemią. Od czasu jej wybuchu potwierdzono tam jedynie 443 przypadków Covid-19, z czego siedem śmiertelnych. Co więcej, mniej niż 5 osób jest tam obecnie chorych. Jednak w związku z ograniczeniami w podróżowaniu, kwarantannami i zagrożeniem, jakie niesie ze sobą latanie tysięcy ludzi z całego świata, zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie odwołanie imprezy. Zamiast tego organizatorzy zapraszają na Przyszłoroczne targi Computex. Te odbędą się w okresie od 1 do 5 czerwca. 

Zobacz też: PS5, Mi Band 5, Android 11 i maturalne wycieki – Newsy #22

Nie oznacza to jednak, że nie dostaniemy, chociażby namiastki imprezy. Zamiast niej dostaniemy prezentacje online. Obejmują one kluczowe rozmowy z przedstawicielami firm Intel, AMD i Qualcomm. W ten sposób odbędą się także pokazy nowych produktów i technologii dla startupów. Wystartuje także nowa platforma internetowa stworzona do prezentacji i promocji produktów i usług wystawców. Podczas gdy wiele imprez nadal przechodzi na wersje wyłącznie internetowe, organizatorzy targów CES 2021 wciąż twierdzą, że impreza odbędzie się w klasycznej formie. Miejmy nadzieję, że do tego czasu pandemia będzie już tylko przykrym wspomnieniem.

Źródło: TechSpot

Motyw