Najnowsze aktualizacje dla Windows 10 zwiększają bezpieczeństwo platformy. Niestety, zawierają też paskudne błędy, które mogą nawet uniemożliwić drukowanie. Microsoft udostępnił aktualizacje błędów – KB4560960 i KB4557957 – 9 czerwca. Użytkownicy zaczęli doświadczać problemów od razu po ich zainstalowaniu. Jak zauważa Bleeping Computer, raporty użytkowników na Reddit i forum Microsoft Answers pokazują, że problem dotyczy różnych modeli drukarek HP, Canon, Panasonic, Brother i Ricoh. Niektórzy użytkownicy zgłaszali nawet, że nie są w stanie drukować plików do formatu PDF.

Windows 10 problem z drukarką

Windows 10 problem z drukarką

Firma Microsoft opublikowała powiadomienie informujące, że aktualizacja KB4557957 może spowodować, że niektóre drukarki nie będą w stanie drukować. Gigant techniczny ostrzega użytkowników, że program do drukowania może się zamknąć nieoczekiwanie podczas próby drukowania i żadne dane wyjściowe nie będą wysyłane. Ponadto Microsoft przyznaje, że błąd ten może pojawić się nawet w trakcie drukowania. Na koniec firma dodaje, że problem ten może również dotyczyć drukarek programowych, na przykład drukowania do formatu PDF. Jak widać, sam producent systemu się przyznaje do tego błędu. Dlatego, jeśli ktoś uważa, że ten nie istnieje, ponieważ u niego drukarka działa, powinien zrozumieć, że po prostu ma szczęście.

Zobacz też: Smartfon do 3500 zł – kilka urządzeń, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę

Firma nadal pracuje nad poprawką i obiecuje dostarczyć więcej informacji, gdy zostanie ona rozwinięta. Na razie, dotknięci problemem użytkownicy będą musieli wymienić sterownik drukarki lub odinstalować aktualizacje systemu Windows 10 z czerwca. Nie jest to jednak zbyt dobre rozwiązanie. Zwłaszcza w przypadku firm, które zarówno korzystają z drukarek, jak i wymagają najnowszych poprawek bezpieczeństwa w związku z ryzykiem cyberataków. Miejmy nadzieję, że Microsoft jak najszybciej upora się z tym problemem.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.