ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Szczyt Cyfrowy ONZ w Polsce

Ogólnoświatowe Forum Zarządzania Internetem (IGF) 2021 w Polsce

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, wydarzenie IGF 2021 odbędzie się w Polsce. Nasz kraj miał być pierwotnie gospodarzem tegorocznej edycji – plany pokrzyżowała jednak epidemia koronawirusa. W tym roku Forum Zarządzania Internetem odbędzie się więc online.

IGF 2021 w Polsce – nasz kraj gospodarzem

igf 2021 w polsce

Gdyby nie epidemia koronawirusa, Forum Zarządzania Internetem odbyłoby się w listopadzie 2020 roku w Katowicach. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Polska zorganizuje to wydarzenie w ostatnim kwartale przyszłego roku.

IGF, czyli Internet Governance Forum to międzynarodowa inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jej cel to umożliwianie dyskusji o rozwoju internetu i bieżących problemach związanych z jego funkcjonowaniem. Wpływ na tematy poruszane podczas IGF mają także internauci. Mogą oni zgłaszać propozycje sesji, paneli czy warsztatów związanych z wydarzeniem. IGF to miejsce debaty, wypowiedzieć mogą się przedstawiciele rządów, środowiska akademickiego, ale także przedsiębiorcy oraz osoby z organizacji pozarządowych. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 15. edycja IGF. Wydarzenie zorganizują wspólnie MAG (Międzynarodowa Grupa Doradcza IGF), sekretariat IGF oraz UN DESA (Departament ds. Ekonomicznych i Społecznych Narodów Zjednoczonych).

Czytaj także: KFConsole – konsola KFC, która nie do końca wiadomo, czy jest żartem

Resort cyfryzacji podziękował całej społeczności Forum Zarządzania Internetem za zaangażowanie. Wyraził także nadzieję, że spotkanie w Polsce w przyszłym roku będzie okazją do ciekawych dyskusji oraz dobrych decyzji.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Sprawdź najnowsze wpisy