Wszystko wskazuje na to, że nieuchronnie zbliża się koniec darmowych dostaw na Allegro dla wszystkich użytkowników. Przypomnijmy – w marcu administracja największej polskiej platformy sprzedażowej udostępniła na miesiąc bezpłatnie usługę Allegro Smart wszystkim użytkownikom, a następnie co miesiąc akcja była przedłużana.

Koniec darmowych dostaw na Allegro już wkrótce?

koniec darmowych dostaw allegro
źródło: allegro.pl

Podczas pandemii koronawirusa mogliśmy robić zakupy na Allegro, często nie płacąc za dostawę – wszystko dzięki darmowemu dostępowi do Allegro Smart. Allegro z jednej strony zachęcało w ten sposób użytkowników do robienia zakupów online i pozostania w domu podczas pandemii, a z drugiej pokazywało możliwości programu Smart tym, którzy wcześniej z niego nie korzystali.

Czy jeszcze w czerwcu darmowe Allegro Smart się skończy? Allegro nie zakomunikowało tego wprost, ale wiele na to wskazuje. Po pierwsze, nie pojawił się jeszcze komunikat o przedłużeniu bezpłatnego dostępu do usługi o kolejny miesiąc. Takie informacje z reguły widzieliśmy w połowie miesiąca. Zamiast tego widoczne są banery z informacją, że darmowe dostawy wkrótce się skończą. Po drugie, użytkownicy darmowego Allegro Smart w różnych miejscach serwisu otrzymują teraz przypomnienie, że ich Allegro Smart wygasa. Wyświetlają się też sugestie, by za opłatą przedłużyć dostęp do usługi. Wreszcie po trzecie, Allegro zaczęło wyświetlać swoim użytkownikom ankietę, która wygląda jak badanie podsumowujące okres bezpłatnego korzystania z usługi. Pojawiają się pytania m.in. o świadomość użytkownika na temat kwoty zaoszczędzonej na dostawach. Allegro chce poznać również nasze dalsze plany związane z korzystaniem z Allegro Smart już za opłatą.

Czytaj także: Ile na darmowych dostawach w ramach Allegro Smart zaoszczędził rekordzista?

Jeśli okaże się, że darmowe dostawy w ramach Allegro Smart zostały przedłużone, z pewnością o tym poinformujemy. Póki co jednak nic nie wskazuje na to, by użytkownicy serwisu mogli korzystać bezpłatnie z usługi aż do lipca.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.