urodziny google tort android

 

Mogłoby się wydawać, że Android jest z nami od zawsze. Jednak tak naprawdę jeszcze kilka lat temu społeczeństwo nie myślało o korzystaniu z urządzeń z dotykowymi wyświetlaczami, a pojęcie smartfon było kompletnie nieznane. Jednak Google razem z Apple sprawiło, że dzisiaj nie potrafimy się obyć bez tego typu urządzeń.

 

Dzień 5 listopada uważany jest za urodziny Androida, a więc najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego na świecie. Mimo wszystko, świętowanie tego dnia jest dla wielu osób kontrowersyjne, ale jednak spora grupa zwolenników „Robocika” uważa, że właśnie pojawienie się pierwszej wersji testowej Androida 1.0 na świecie jest równoznaczne z urodzinami mobilnego systemu Google. W takim razie, zobaczcie ciekawą infografikę, która przedstawia najważniejsze wydarzenia jak i urządzenia, które przewinęły się od samego początku, czyli stworzenia marki Android:

 

infografika android urodziny 6

 

Jaki punkt z powyższej grafiki jest dla Was najciekawszy? A może czegoś brakuje? Powiedzcie nam za co tak cenicie lub – być może – nienawidzicie systemu Android.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.