Koniec ze „śmieciami” od operatorów i producentów – Android 5.0 Lollipop ujawnia nową funkcję

Newsy

samsung google aplikacje android

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Jeszcze kilka lat temu tzw. „brandowanie” telefonów komórkowych było chlebem powszednim. Oznacza to wprowadzanie zmian w oprogramowaniu (czasami i w specyfikacji), które bardzo rzadko okazywały się przyjazne dla użytkownika. Dzisiejsza era smartfonów po części stawia się takim wyskokom operatorów sieci komórkowej.

 

Razem z wkroczeniem Androida 5.0 Lollipop będziemy mieli możliwość wybrania, co chcemy zainstalować z podstawowych aplikacji, dodanych od operatora. Pozwoli to zwolnić zbędnie zajmowaną pamięć przez niemożliwe do usunięcia programy i gry, ale także najprawdopodobniej będziemy mogli pozbyć się tzw. duplikatów, czyli na przykład kilku przeglądarek, wielu klientów poczty i tak dalej. Tak, bardzo możliwe, że również aplikacje producentów będzie można usunąć wybierając najlepszy dla siebie program. Niestety, mimo że nie wiemy jak dokładnie będzie się odbywał cały ten proces to wiadomo, iż przy zmianie karty operatora, będą instalowane właśnie jego aplikacje. Tym samym można domyślić się, że cały proces nie będzie opierał się na wyborze co chcemy zainstalować, a co chcemy usunąć.

 

Mimo wszystko to i tak doskonały krok do przodu, ale pojawia się pytanie. Czy nie będzie tak jak kiedyś, że operatorzy blokowali nawet dostęp do modułu Bluetooth tak i teraz zablokują powyższą możliwość? Macie wiele zbędnych aplikacji, z których nie korzystacie?

 

 

źródło: androidpit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x