Cena PlayStation 5 oraz Xbox Series X to dalej tajemnica. W tym tygodniu Sony przeprowadziło swoją konferencję, na której w końcu zdecydowało się pokazać to, jak będzie wyglądała ich kolejna konsola. Microsoft zrobiło to już dawno, ale w obu przypadkach, dalej nie wiemy, jakie będą ceny obu sprzętów. Czy gracze mają szykować się na spory wydatek? Wygląda na to, że tak właśnie się stanie.

Cena PlayStation 5 i Xbox Series X

Cena PlayStation 5
Fot. PlayStation 5

Patrząc na to, jakie specyfikacje będą miały PlayStation 5 oraz Xbox Series X, już można zaglądać do świnki skarbonki i sprawdzać, czy mamy tam jakieś oszczędności. Sony oraz Microsoft zapowiadają rewolucję, najmocniejsze sprzęty do gier w swoich portfolio oraz wiele dobrego, jeżeli chodzi o dostęp do usług. Dodajmy do tego nowy wygląd obu konsol, który został całkowicie przeprojektowany względem obecnej generacji, a możemy dojść do wniosku, że nowe sprzęty będą drogie.

W sieci zaraz po prezentacji Sony pojawiła się cena PlayStation 5, ale to dalej nieoficjalne informacje. Według jednego ze sklepów konsola ma kosztować 699,99 dolarów, co przekłada się na około 2760 złotych. Jeżeli przewidywania okażą się prawdziwe, to za PlayStation 5 w Polsce zapłacimy pewnie około 3 tysięcy złotych. Patrząc na ceny obecnej generacji, która jest na rynku już od dawna, dla niektórych może być to szok. Dodajmy, że cena Xbox Series X będzie prawdopodobnie na podobnym poziomie lub nawet wyższa. To wszystko sprawia, że konsole nagle będą poza zasięgiem niektórych graczy. Dla innych będą po prostu zbyt drogie, by kupować je od razu po premierze.

Zobacz też: Messenger z Face ID jest już w fazie testów

Cena PlayStation 5 oraz Xbox Series One z czasem będzie pewnie spadała, co jest oczywiście naturalne. Jednak przy okazji premiery, może stanowić dla wielu zaporę nie do przeskoczenia. Patrząc na to wszystko, można zacząć się zastanawiać, czy gracze w ogóle sięgną teraz po nowe konsole od obu firm? Duże znaczenie będą miały także produkcje „na start” oraz wsteczna kompatybilność. Czy cena konsoli jest dla was istotna w tej chwili? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Sony / Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.