Premiera Surface Duo powinna odbyć się jakoś w okresie wakacyjnym. Przynajmniej taka data dalej widnieje na stronie Microsoftu, choć brakuje konkretów. W sieci pojawiły się doniesienia, że firma chce wyprzedzić Samsunga, zanim ten wypuści na rynek Galaxy Fold 2. Jeżeli to prawda, to Microsoft ma bardzo mało czasu na to, by jego Surface Duo pojawił się na sklepowych półkach.

Premiera Surface Duo już niebawem?

Jak donosi Zac Bowden z portalu Windows Central, premiera Surface Duo ma odbyć się jeszcze przed sierpniowym wydarzeniem Samsunga. Unboxing Koreańczyków przewidziany jest na 5 sierpnia i jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, powinniśmy wtedy zobaczyć nowe smartfony z serii Note oraz Galaxy Fold 2. Wprawdzie ten ostatni niekoniecznie musi od razu wejść do sprzedaży, ale zapewne Samsung zaprezentuje swoje rozwiązanie i określi datę rynkowego debiutu. Pierwszy Fold swoje „odczekał”, zanim można go było kupić w normalnej dystrybucji i tutaj prawdopodobnie stanie się tak samo.

Microsoft chce jednak wyprzedzić Samsunga i dlatego premiera Surface Duo, miałby odbyć się wcześniej. Nie mówimy tutaj jednak o samym wprowadzeniu do sprzedaży, choć właśnie w tym Microsoft chciałby wyprzedzić Samsunga. Zważywszy na to, że zostały niecałe dwa miesiące do wydarzenia Koreańczyków, a Microsoft coś ostatnio „przycichł” z Duo, może być ciężko wprowadzić go na sklepowe półki.

Zobacz też: HBO GO zostaje wygaszone, ale usługa nie znika. Miejmy nadzieję

Wypuszczenie sprzętu na rynek, przed urządzeniem Samsunga, raczej niewiele zmieni. Mówimy tutaj o dwóch różnych sprzętach, bo Duo nie ma elastycznego ekranu. Jest po prostu urządzeniem z dwoma niezależnymi wyświetlaczami, które powinno dobrze sprawdzać się w zadaniach biznesowych. Teoretycznie, bo wszystko „wyjdzie w praniu”. Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to Surface Duo zobaczymy już niebawem na półkach.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.