Mówi się, że rynek tabletów umiera. Mówi się tak już od wielu lat, a szczególnie w przypadku urządzeń z Androidem na pokładzie. Tak naprawdę tylko Apple i Amazon notują dobre wyniki na tym rynku, co nie oznacza, że innym producentom nie opłaca się tworzyć kolejnych modeli. Dobrze wie o tym Samsung, który szykuje małą rewolucję wraz ze swoją serią Galaxy Tab S7, która na pewno będzie składać się z przynajmniej dwóch modeli. Te wyróżnią się swoimi wyświetlaczami.

Samsung Galaxy Tab S7 i Tab S7+ – wyświetlacze 120 Hz na pokładzie

Niezastąpiony Ice Universe po raz kolejny dostarcza nam interesujących informacji dotyczących Samsunga. Tym razem dowiadujemy się, że wyświetlacze Galaxy Tab S7 (11 cali) i Galaxy Tab S7+ (12,4 cali) będą prezentować obraz z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Wartość dotychczas niespotykana na tym rynku urządzeń, ale oczywiście od razu pojawiły się wątpliwości. Czy Samsung ponownie ograniczy wyższą częstotliwość odświeżania obrazu do niższej rozdzielczości? Tak wygląda sytuacja z Galaxy S20, kiedy 120 Hz osiągniemy wyłącznie w połączeniu z FullHD, a QuadHD pozostaje zablokowane w 60 Hz. Niewykluczone, że Samsungowi uda się dopracować technologię tak, aby uniezależnić częstotliwości odświeżania obrazu od jego rozdzielczości. Niemniej na tę chwilę nikt nam tego nie zagwarantuje – w końcu chodzi o żywotność akumulatora. A jak wygląda wyświetlacz 120 Hz od strony programisty? Dowiedz się tego i jeszcze więcej z tekstu Pawła.

Zobacz też: Samsung Galaxy S20 Lite ze Snapdragonem na pokładzie.

Kiedy oficjalnie poznamy Galaxy Tab S7? Niewykluczone, że razem z serią Galaxy Note20, a więc 5 sierpnia. Niemniej Samsung jeszcze nikogo nie zapraszał na swoje wydarzenie, więc na tę chwilę traktujmy tę datę z przymrużeniem oka. W końcu niewykluczone, że Koreańczycy zdecydują się osobno pokazać te tablety. Jednak są to flagowe propozycje, więc spodziewamy się większego wydarzenia. Tymczasem pytanie do Was – wyświetlacz 120 Hz w tabletach również się sprawdzi?

Źródło: Twitter (Ice Universe)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.