ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
YouTube Music dla Apple Watch

YouTube Music w Google Maps – firma trochę się z tym spóźniła

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

YouTube Music w Google Maps dopiero się pojawiło, choć wcześniej integracja nawigacji z programami do odtwarzania muzyki już była. Jednak nowa platforma od Google musiała swoje odczekać, żeby trafić do nawigacji… Google. Tak, to brzmi dziwnie i niedorzecznie, bo wygląda tak, jakby Google nie dbało o swoje własne interesy.

YouTube Music w Google Maps

YouTube Music w Google Maps
Fot. YouTube Music w Google Maps / XDA-Developers

Każdy, kto często podróżuje samochodem i korzysta z nawigacji Google, wie, że da się w niej ustawić sterowanie multimediami. To dodatek, który został wprowadzony już w dawno, ale dopiero teraz pojawia się możliwość włączenia tam usługi Google. YouTube Music w Google Maps ma być teraz jedną z opcji, tuż obok Spotify czy Apple Music.  Wcześnie można było tam znaleźć Google Play Music, ale jak dobrze wiemy, to aplikacja, którą gigant powoli zaczyna wygaszać. Ostatnio pozwolił nawet na to, by bezproblemowo przenieść bibliotekę z jednej usługi do drugiej.

Możliwość kontroli multimediów, a konkretniej odtwarzacza muzyki wtedy, kiedy na ekranie smartfona mamy odpaloną nawigację, jest bezpieczniejsze, niż jej minimalizowanie. Oczywiście powinno patrzeć się wtedy na drogę, a nie smartfona, a tak opcja ma ułatwić cały proces zarządzania muzyką. Dziwić może jedynie to, dlaczego Google tak długo zwlekało z tym, żeby umieścić YouTube Music w nawigacji. W swojej nawigacji. Wygląda to tak, jakby firma zapomniała, że chce, by ludzie korzystali z YouTube Music. To dziwne, bo jakoś nie zapomina o tym, kiedy uruchamia się YouTube na smartfonie, bo tam informacje o „nowej” usłudze wyskakują co chwila.

Zobacz też: Błąd na YouTube pozwala na oglądanie treści bez reklam

Żeby zmienić lub włączyć możliwość sterowania muzyką z nawigacji, należy wejść w Ustawienia (kliknąć w nasze zdjęcie/ikonę w Google Maps). Następnie Ustawiania Nawigacji, a tam Pokaż elementy sterujące odtwarzaniem multimediów. Część użytkowników może nie mieć tam jeszcze YouTube Music, ale to raczej kwestia czasu.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy