nokia n9 android

 

Można powiedzieć, że Microsoft już na dobre wchłonął Nokię. Już doskonale wiemy, że następne Lumie nie będą sprzedawane pod fińską marką, a właśnie amerykańską. To jednak nie oznacza, że Nokia już nie żyje, gdyż gigant z Redmond tylko przez pewien czas ma prawo do używania nazwy jednego z najpopularniejszych producentów urządzeń mobilnych.

 

Dokładniej rzecz biorąc, marka „Nokia” jest własnością Microsoftu do 2016 roku – jedynie w kwestii smartfonów. To jednak nie zabrania fińskim projektantom i inżynierom planować już wielki powrót. Ten najprawdopodobniej nastąpi, gdyż ujawnione plotki mówią, że Nokia pracuje już nad smartfonem z najwyższej półki, który działa pod kontrolą Androida. Także jak połączyć te dwie informacje? Bardzo prosto, nowe mobilne urządzenie z „Robocikiem” na pokładzie będzie sprzedawane pod inną marką. Dodatkowo Finowie chcą nawiązać do swoich najlepszych czasów pod kątem designu, a więc modelu N9. Właśnie na wzór tego urządzenia budowany jest kolejny smartfon z Androidem. Wszystkie te informacje powoli zaczynają nabierać sensu, a dodatkowo sama Nokia właśnie zapowiedziała konferencję, na której najprawdopodobniej poznamy przyszłe losy jednego z najważniejszych producentów telefonów komórkowych:

 

 

 

Także za 2 tygodnie dowiemy się czego możemy się spodziewać po Finach. Chcielibyście, żeby faktycznie pojawił smartfon z wyświetlaczem „2.5D”? Brak napisu Nokia odrzuciłby Was od zakupu, nawet wiedząc, że to te same osoby pracowały nad stworzeniem takiego telefonu?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.