ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nokia jeszcze z nami się nie pożegnała – flagowy model z Androidem w drodze?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nokia n9 android

Można powiedzieć, że Microsoft już na dobre wchłonął Nokię. Już doskonale wiemy, że następne Lumie nie będą sprzedawane pod fińską marką, a właśnie amerykańską. To jednak nie oznacza, że Nokia już nie żyje, gdyż gigant z Redmond tylko przez pewien czas ma prawo do używania nazwy jednego z najpopularniejszych producentów urządzeń mobilnych.

Dokładniej rzecz biorąc, marka „Nokia” jest własnością Microsoftu do 2016 roku – jedynie w kwestii smartfonów. To jednak nie zabrania fińskim projektantom i inżynierom planować już wielki powrót. Ten najprawdopodobniej nastąpi, gdyż ujawnione plotki mówią, że Nokia pracuje już nad smartfonem z najwyższej półki, który działa pod kontrolą Androida. Także jak połączyć te dwie informacje? Bardzo prosto, nowe mobilne urządzenie z „Robocikiem” na pokładzie będzie sprzedawane pod inną marką. Dodatkowo Finowie chcą nawiązać do swoich najlepszych czasów pod kątem designu, a więc modelu N9. Właśnie na wzór tego urządzenia budowany jest kolejny smartfon z Androidem. Wszystkie te informacje powoli zaczynają nabierać sensu, a dodatkowo sama Nokia właśnie zapowiedziała konferencję, na której najprawdopodobniej poznamy przyszłe losy jednego z najważniejszych producentów telefonów komórkowych:

Także za 2 tygodnie dowiemy się czego możemy się spodziewać po Finach. Chcielibyście, żeby faktycznie pojawił smartfon z wyświetlaczem „2.5D”? Brak napisu Nokia odrzuciłby Was od zakupu, nawet wiedząc, że to te same osoby pracowały nad stworzeniem takiego telefonu?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy