OnePlus to bardzo lubiana firma, która produkuje m.in. świetne smartfony w świetnych cenach. Użytkownicy cenią sobie OnePlusa także za częste i regularne aktualizacje. Posiadacze najnowszych urządzeń z rodziny OnePlus 8 mogą już zainstalować uaktualnienie do bety Androida 11, jednak ryzyko wydaje się nie być tego warte, bo jest szansa, że smartfon przestanie działać poprawnie.

Android 11 beta dla rodziny OnePlus 8 – lepiej nie instalować najnowszej aktualizacji

Cięcia w OnePlus

Nieoficjalne wersje Androida są dedykowane tylko i wyłącznie osobom, które chcą przetestować działanie konkretnych funkcji lub po prostu mają zastępczy smartfon i chcą sprawdzić, jak wszystko działa. Nie poleca się bowiem instalacji wersji beta na urządzeniach, z których korzysta się na co dzień, bo może się to źle skończyć. Aktualizacja do bety Androida 11 jest już dostępna dla OnePlusa 8 i OnePlusa 8 Pro, ale na forum firma wyraźnie ostrzega, że z jej instalacją wiąże się ogromne ryzyko. Wśród problemów, które mogą wystąpić, należy wymienić m.in.:

  • Możliwość „uceglenia” smartfona
  • Niedziałającą funkcję rozpoznawania twarzy
  • Niedziałającego Asystenta Google
  • Niedokończone elementy interfejsu
  • Ograniczone lub nieprawidłowe działanie konkretnych aplikacji
  • Problemy ze stabilnością i wydajnością

Zobacz także: Piątkowe nowości na Netflixie – dodano prawie 20 filmów i seriali!

Jakby tego było mało, instalacja bety Androida 11 na OnePlusie 8 lub OnePlusie 8 Pro wymaga całkowitego resetu urządzenia, co oznacza, że wszystkie dane zostaną utracone. Jeśli jednak chcecie zainstalować opisywaną aktualizację, to możecie ją pobrać poniżej.

Wgrywacie na własne ryzyko. Osobiście odradzam.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.