Firma Huami to cichy gracz rynku urządzeń noszonych. Tak naprawdę jest jednym z czołowych producentów, który stoi za wieloma urządzeniami znanych marek. Czołowym przykładem może tu być seria Mi Band od Xiaomi. Kilka lat temu firma wypuściła na rynek procesor Huangshan 1, który miał być pierwszym na świecie układem dla urządzeń noszonych z rdzeniami AI. Teraz, chiński gigant przygotowuje się do premiery jego następcy. 

Nowy procesor Huami

Nowy procesor Huami

Najprawdopodobniej podobnie tak jak jego poprzednicy, czyli Huami Huangshan 1 i Huami Huangshan 1S będzie on korzystał z architektury RISC-V zamiast ARM. Układ ten ma zostać oficjalnie zaprezentowany podczas konferencji Innowacji Sztucznej Inteligencji. Ta odbędzie się na początku przyszłego tygodnia, czyli 15 czerwca. Ponieważ firma wspomina, że Huangshan 1 był tylko małym eksperymentem, można oczekiwać, że nadchodzący procesor będzie znacznym ulepszeniem względem poprzednika. W tej chwili nic nie wiadomo o nadchodzącym procesorze. Nie jest znana nawet jego nazwa. Można jednak założyć, że będzie się on nazywał Huangshan 2. Biorąc pod uwagę zapowiedzianą datę premiery, nie będziemy musieli zbyt długo czekać na rozwikłanie tej zagadki.

Zobacz też: Czerwcowa aktualizacja Xbox Game Pass doda do usługi kilka nowych tytułów

Huang Wang, dyrektor generalny Huami Technology twierdzi, że firma planuje być samodzielna od samego początku. Wprowadzenie własnych procesorów jest krokiem naprzód w tym kierunku. Nowy układ ma się opierać na trzech filarach. Chodzi tu o integrację z AI, szybkie działanie i minimalny pobór mocy. Osobiście mam nadzieję, że nowe zegarki i opaski firmy zyskają dzięki niemu dość mocy, aby oferować bardziej zaawansowane funkcje, niż dotychczasowe urządzenia firmy. I to przy podobnym czasie pracy na baterii. Przyznam, że mam spore nadzieje co do Huami. Jej podejście do urządzeń noszonych, które skupia się na jak najdłuższym czasie pracy urządzenia, po prostu do mnie przemawia.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.