Light porzuca rynek smartfonów

Nokia 9 PureView to ostatni smartfon z takim zestawem aparatów

Newsy

Light jest firmą, która stoi za konfiguracją potężnej baterii aż pięciu aparatów w Nokii 9 PureView. Firma pojawiła się w centrum uwagi, gdy wprowadziła na rynek aparat L16 w 2015 roku. Weszła w segment smartfonów podczas opracowywania flagowego modelu HMD Global w 2019 roku. Teraz firma zdradziła, że to już koniec jej przygody na rynku smartfonów. Producent zamierza go porzucić, ponieważ nie widzi w nim szans na swój rozwój.

Light porzuca rynek smartfonów

Light porzuca rynek smartfonów

Nokia 9 PureView nie okazała się zbyt wielkim sukcesem. Można by więc zrzucić na jej barki wycofanie się Light z rynku smartfonów. Warto jednak przypomnieć, że wkrótce po wprowadzeniu na rynek smartfonów Nokii Light ogłosiło oddzielną współpracę odpowiednio z Xiaomi i Sony. Z chińczykami firma miała opracować całą technologię aparatów do smartfonów. Jeśli zaś chodzi o Sony, to współpraca miała się skupić na czujnikach do małych aparatów. Jednak teraz, gdy firma ogłosiła, że zamierza wyjść z branży smartfonów, nie jest pewne, czy wyżej wymienione partnerstwo z Xiaomi będzie kontynuowane. Firma musi jeszcze wydać oficjalne oświadczenie w tej kwestii.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Czwarty sezon Call of Duty: Warzone z wieloma nowościami

Jest to o tyle zaskakujące, że firma miała wielkie ambicje związane ze smartfonami. Widocznie ich realizacja nie była wystarczająco dobra. W końcu sama niska popularność Nokii 9 PureView to nie wszystko. Sama jakość zdjęć z tego urządzenia spotkała się z bardzo niską oceną zarówno ze strony mediów, jak i użytkowników tego smartfona. Najprawdopodobniej to właśnie porażka na polu tworzenia małych modułów fotograficznych jest tym, co zdecydowało o wycofaniu się producenta z tego rynku tuż po swoim debiucie. Takie podejście może rozczarowywać, w końcu firma ma potencjał, aby się rozwinąć w tym segmencie urządzeń. Warto jednak pamiętać, że nadrzędnym celem każdego producenta jest przynoszenie zysków. W tym przypadku najwidoczniej stwierdzono, że bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie wycofanie się z tego rynku.

Źródło: Gizmochina






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x