OnePlus rozpoczął się od strategii taniego, ale potężnego smartfona. Ten oferował wysokiej klasy specyfikację w przystępnej cenie. Z czasem firma nadal dodawała funkcje premium do swoich urządzeń i stopniowo zwiększała ich ceny, stając się w końcu marką premium. Zdania fanów marki na temat tych zmian są podzielone. Jedni się cieszą, że mogą kupić od niej pełnoprawne flagowce. Inni narzekają, że marka dla nich umarła, kiedy przestała tworzyć zabójców flagowców.

Ekosystem OnePlus

Ekosystem OnePlus

OnePlus postanowiło wprowadzić jeszcze jedną istotną zmianę w swoich planach. Otóż chińska marka jest teraz gotowa do rozszerzenia swojej oferty produktów i chce stworzyć własny ekosystem. Firma wprowadziła już na rynek smartfony, słuchawki i inteligentne telewizory. Mówiąc o ekosystemie, firma nie ogranicza się tylko do oferty produktowej i segmentu cenowego. Dąży ona do stworzenia ekosystemu o spójnych zasadach projektowania i doświadczeniach klientów. Navnit Nakra wiceprezes i dyrektor ds. strategii w OnePlus Indie, w wywiadzie dla TechPP, powiedział, że firma zdecydowała się teraz na rozszerzenie swojej działalności o budowę własnego, złożonego ekosystemu produktów i usług.

Zobacz też: Chcesz udostępnić artykuł na Twitterze? Najpierw go przeczytaj!

Ujawnił również dwie części strategii. Jedna z nich koncentruje się na konsumentach, którzy cenią sobie jakość i świetną cenę. Druga natomiast skupia się na budowie ekosystemu wokół tych wcześniejszych założeń. Zgodnie z nową strategią, 2 lipca firma ma zamiar wprowadzić na rynek nową, przystępną cenowo linię Smart TV. Oprócz inteligentnego telewizora OnePlus ma również wprowadzić na rynek nowy smartfon średniej klasy, czyli OnePlus Z. Mowa tu o tym samym urządzeniu, które we wcześniejszych przeciekach poznaliśmy jako OnePlus 8 Lite. To dopiero początek. Firma zamierza z czasem rozszerzać swoją działalność na kolejne segmenty rynku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.