Na niespełna dwa tygodnie przed tegoroczną, całkowicie wirtualną edycją Worldwide Developers Conference, firma Apple ogłosiła harmonogram tego wydarzenia. Wydarzenie, które będzie transmitowana z kampusu Apple Park, będzie można obejrzeć na głównej stronie internetowej firmy. A także z aplikacji deweloperskiej i stronie internetowej, aplikacji Apple TV i YouTube. Widzowie w Chinach będą mogli ją obejrzeć na portalach Tencent, iQIYI, Bilibili i Youku. Oczywiście firma już jakiś czas temu potwierdziła, że WWDC 2020 się odbędzie. Jednak teraz poznaliśmy na jej temat znacznie więcej szczegółów.

Apple WWDC 2020 harmonogram

Apple WWDC 2020 harmonogram

Główna część konferencji WWDC odbędzie się 22 czerwca o godzinie 13:00 ET. Będzie ona poświęcona przyszłości systemów iOS, iPadOS, watchOS, tvOS, macOS. Możliwe, że to właśnie w tym segmencie Apple ogłosi, że w komputerach Mac zacznie używać własnych procesorów opartych na ARM. Jest to ogłoszenie, którego wiele osób nie może się doczekać. Oczywiście MacBook na ARM nie byłby pierwszym laptopem tego typu. Konstrukcje, chociażby z Chrome OS i układami ARM są znane od lat, jednak uczciwie trzeba przyznać, że mało kto traktuje je jakoś szczególnie poważnie. Sesje inżynierskie odbędą się w dniach 23-26 czerwca. Przed konferencją WWDC firma Apple dokonuje przeglądu swoich forów dla deweloperów. Wszystkie zmiany powinny wejść w życie 18 czerwca.

Zobacz też: Android 11 Beta dla Oppo – dwa modele dostaną dostęp do programu

W obliczu pandemii COVID-19, firma nie mogła w tym roku zorganizować konferencji WWDC jako wydarzenia z gośćmi. Dlatego też Apple zreorganizowało konferencję jako wydarzenie tylko online. Przy okazji stało się ono dostępne dla wszystkich deweloperów, a raczej każdego zainteresowanego. Jak widać, nawet pandemia groźnego wirusa ma swoje jaśniejsze strony dla niektórych osób. 

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.