Elon Musk od lat pracuje nad stworzeniem elektrycznego ciągnika siodłowego Tesla Semi. Najwidoczniej nie tylko faza projektowa, ale także testowa już się zakończyły. Prezes firmy w mailu do pracowników napisał, że nadszedł czas, aby przygotować Tesla Semi do produkcji seryjnej. Oznacza to, że elektryczne ciężarówki rozwożące towary już niedługo staną się faktem. Chociaż nie liczyłbym na to, że szybko wyprą swoich spalinowych odpowiedników.

Tesla Semi gotowa do produkcji

Tesla Semi gotowa do produkcji

Na początek warto przytoczyć fragment wiadomości, którą podzielił się Elon Musk z pracownikami:

Nadszedł czas, aby wyjść na zewnątrz i wprowadzić Tesla Semi do produkcji seryjnej. Do tej pory produkcja była ograniczona, co pozwoliło nam udoskonalić wiele aspektów projektu.

Według e-maila produkcja akumulatorów i układów napędowych będzie miała miejsce w fabryce Tesla Gigafactory w Nevadzie. Inne prace najprawdopodobniej zostaną wykonane w innych stanach. Nie wiadomo jednak gdzie dokładnie. Niezależnie od tego, kiedy i gdzie Tesla Semi zostanie wyprodukowana, prawdopodobnie będzie musiała stawić czoła konkurencji ze strony Nikoli. Ta z kolei planuje sprzedaż pojazdów elektrycznych z zasilaniem bateryjnym oraz z ogniw wodorowych.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note20 ma dostać płaski ekran, zamiast zakrzywionego

Co ciekawe Musk wysłał swojego e-maila wkrótce po tym, jak Nikola Corp. ogłosiła swój pojazd i zaobserwowała ponad dwukrotny wzrost cen akcji. Można więc założyć, że deklaracja ta była odpowiedzią na działania firmy, która nosi imię po Tesli, którego nazwisko stało się z kolei nazwą przedsiębiorstwa Elona Muska. Firmy Daimler i Cummins również są zainteresowane rynkiem elektrycznych pojazdów ciężarowych i dostawczych. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.