Według wcześniejszych pogłosek Samsung miał zapewnić obsługę piórka S Pen w Galaxy Fold 2. Wiele osób czeka na takie udogodnienie od premiery pierwszego Folda. Duży ekran idealnie nadawałby się do współpracy z rysikiem od Samsunga. Pozwoliłoby to użytkownikom na maksymalne wykorzystanie dużego rozkładanego wyświetlacza. Mogłoby się wydawać, że Samsung rezygnuje z niego, ponieważ to negatywnie wpłynąć na popularność serii Galaxy Note20. Okazuje się jednak, że (nie)oficjalny powód tej decyzji jest zupełnie inny.

Samsung Galaxy Fold 2 bez S Pen

Samsung Galaxy Fold 2 bez S Pen

Według najnowszych plotek Samsung nie ma zamiaru dołączać do Galaxy Fold 2 piórka S Pen. Pojawiły się nawet pewne przesłanki, które tłumaczą decyzję giganta. Samsung rzeczywiście pracował nad tym, ale postanowił nie oferować go z Galaxy Fold 2. Wszystko ze względu na… obawy dotyczące trwałości. Samsung od ponad roku, we współpracy ze specjalistami od paneli dotykowych w Korei Południowej, opracowuje podobno digitalizatory dla smartfonów składanych. To właśnie ten element pozwala wyświetlaczowi na rozpoznawanie danych wejściowych, czyli reakcji na dotyk palcem, lub rysikiem. Jest on umieszczony pod panelem wyświetlacza. Bez niego pióro S Pen po prostu nie będzie działało na urządzeniu. Warto dodać, że przy rysiku S Pen element ten jest znacznie bardziej złożony niż przy obsłudze samego palca. Wszystko to ze względu na konieczność współpracy z dużą funkcjonalnością tego akcesorium.

Zobacz też:Nowe smartfony Nokii najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane później, niż planowano

Problemem ma więc być fakt, że firma nie jest w stanie opracować tego elementu tak, aby również był składany i jednocześnie odpowiednio wytrzymały. Firma ma pewne standardy wytrzymałości dla smartfonów składanych. Powinny one być w stanie wytrzymać co najmniej 200 tysięcy cykli składania i rozkładania bez żadnych problemów związanych z częściami lub materiałami. Okazuje się, że digitalizatory nie były w stanie spełnić tego standardu. Wydajność urządzeń cyfrowych podobno pogarsza się po złożeniu go ponad 100 tysięcy razy. To oznacza, że nie są one w stanie spełnić standardu wytrzymałości Samsunga i pogorszyłyby wytrzymałość ekranu o połowę. Możliwe jednak, że do czasu pojawienia się Galaxy Fold 3 firma rozwiąże ten problem.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.