Huawei Enjoy Z 5G jest pierwszym smartfonem Huaweia, którego sercem jest układ 5G od MediaTeka. Mowa tutaj o procesorze Dimensity 800 5G, który powstał z myślą o stosunkowo tanich smartfonach działających w sieci najnowszej generacji. Nowy przeciek ujawnił, że wkrótce pojawi się drugi smartfon firmy. Ten również będzie napędzany tym samym chipsetem. Według pogłosek chodzi tu konkretnie o model Enjoy 20 Pro.

Huawei Enjoy 20 Pro z Dimensity 800

Huawei Enjoy 20 Pro z Dimensity 800

Digital Chat Station zdradził za pośrednictwem portalu społecznościowego Weibo, że Huawei Enjoy 20 Pro będzie miał procesor Dimensity 800. Poza tym jego główny aparat ma oferować rozdzielczość 48 MPx. Poznaliśmy także obsługiwaną technologię szybkiego ładowania. Ta ma oferować moc wejściową urządzenia do 22,5 W. Oznacza to 7,5 W więcej, niż w przypadku QuickCharge 3.0 od Qualcomma. Opis ten teoretycznie pasuje wręcz idealnie do modelu Enjoy Z 5G. Jednak na tak wczesnym etapie trudno nawet myśleć o tym, że będzie to ten sam smartfon pod inną nazwą. W końcu nie znamy szczegółów o całej reszcie urządzenia, a ten sam procesor i aparat główny o niczym nie świadczą.

Zobacz też: Akcesoria do Xiaomi Mi Band 4 – odmień swoją opaskę!

Z drugiej strony Huawei jest znany z wypuszczania na rynek tego samego urządzenia pod wieloma nazwami. Jednak zwykle przynajmniej jedno z nich należy do rodziny Nova. Mam jednak nadzieję, że firma zaprezentuje nam coś zupełnie nowego. Chociażby swoją odpowiedź na Redmi 10X, który przy znacznie lepszej specyfikacji od Enjoy Z 5G jest od niego o wiele tańszy i jako pierwszy przełamał barierę 1000 PLN dla smartfona 5G. Dzięki takiemu smarfonowi Huawei mógłby zrobić prawdziwą furorę. A przynajmniej w Chinach, gdzie nikt nie martwi się brakiem usług Google, natomiast sieć 5G rozwija się tam błyskawicznie. Jak na razie to tylko moje myślenie życzeniowe. O tym, nad czym tak naprawdę pracuje Huawei, powinniśmy się dowiedzieć już za kilka tygodni.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.