ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

500GB pamięci w Transformerze – czemu nie?

Autor: Filip Brodecki Kategoria: Newsy
transformer-500gb

 

Wielu twierdzi, że obecnie żaden tablet nie jest w stanie zastąpić im netbooka czy laptopa z powodu małej pamięci dostępnej dla użytkownika. 16 czy 32GB dostępne na większości urządzeń z Androidem może nie być w stanie pomieścić wszystkich filmów czy zdjęć użytkownika.

 

Na sczęście kilka osób z portalu XDA-developers, rozbierając dock Transfomera zauważyło dużo wolnego miejsca pod jego pokrywą. Wykorzystał to inny user tego forum na zwiększenie pamięci wewnętrznej w swoim Transformerze, umieszczając tam dysk o pojemności aż 500GB. Rozwiązanie działa bez problemu, a bateria dalej trzyma 16 godzin dzięki specjalnemu przełącznikowi, który odłącza dysk powodując mniejsze zużycie prądu.

 

Wszystko wygląda wspaniale, jednak użytkownik goodintensions odpowiedzialny za modyfikację, nie zdecydował się na publikację sposobu wsadzenia dodatkowego dysku do stacji dokującej. Jak twierdzi, nie chce być on odpowiedzialny za popsute urządzenia, których najprawdopodobniej byłoby bardzo dużo. A to z powodu wymaganych ponadprzeciętnych umiejętności, gdyż w środku stacji dokującej ASUSa wolnego miejsca jest sporo, ale jest one rozmieszczone w kilku osobnych częściach. Dlatego goodintensions musiał pierw poprzemieszczać wszystkie podzespoły w inne miejsca obudowy oraz zmienić kształt baterii, by znleźć wystarczająco wolnego miejsca na ulokowanie dysku.

 

Pomysł dobry, ale czy Wy odważylibyście się na taką modyfikację swojego urządzenia?

 

źródło: forum.xda-developers.com

Sprawdź najnowsze wpisy