ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Do Pobrania] Gmail 5.0 z obsługą zewnętrznych kont e-mail dostępny!

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Aplikacje
gmail-logo

Pierwsze urządzenie z pełną wersją Android 5.0 zadebiutują już jutro. Google więc nie próżnuje i systematycznie aktualizuje swoje aplikacje do wersji zgodnej z Material Design oraz dodaje kolejne funkcje, które ułatwiają życie swoim użytkownikom. Wczoraj w Sieci pojawił się plik APK z pełną wersją Gmail 5.0, który nie dość, że wygląda po prostu świetnie, dodaje wspominaną przez nas jakiś czas temu funkcję obsługi zewnętrznych kont e-mail.

gmail 5.0
Gmail 5.0

                 

Pierwszą i chyba najbardziej wyczekiwaną nowością w piątej odsłonie aplikacji Gmail jest dodawanie zewnętrznych kont pocztowych. Od teraz nie potrzebujemy osobnych klientów pocztowych, wszystkie maile odczytamy w jednej aplikacji, a inżynierowie Google postarali się aby przełączanie między skrzynkami przebiegało łatwo, szybko i przyjemnie. Po prostu kawał dobrej roboty!

Gmail 5.0
gmail 5.0

                 

Jak Material Design zmienił Gmail? Znacząco. Wszechobecny kolor szary zastąpiony został żywymi kolorami, a ikonki i przyciski na wysuwanej belce stały się ostrzejsze. Porzucenie poprzedniego schematu i skomponowanie nowego interfejsu zgodnego z wymogami stylistycznymi Androida 5.0 Lollipop, w moim odczuciu dało aplikacji sporego „kopa”, gdyż przełączanie konta (przewinięcie w prawo lub lewo) czy tapnięcie na czerwony komponent „tworzenia nowej wiadomości” wykonuje się natychmiast, bez zbędnej zwłoki.

gmail 5.0
gmail 5.0

                 

Czekaliście na Gmail w wersji 5? Jeśli tak, to zachęcamy do pobrania przez przez bezpośredni odnośnik lub też stronę apkmirror.com. Do poprawnego działania wymagany jest Android w wersji przynajmniej 4.0, więc osoby ze starszymi modelami smartfonów lub tabletów również mogą przetestować i przekonać się na własnym wyświetlaczu o możliwościach kolejnego wcielenia Gmaila.

Oczywiście czekamy na Wasze opinie na temat nowej odsłony mobilnej aplikacji Gmail. Nowe funkcje oraz wygląd przypadły Wam do gustu, czy wolicie starszą wersję?

Źródło: APK Mirror

Sprawdź najnowsze wpisy