Cena Mi Band 5 pojawiła się w jednym z chińskich sklepów na dzień przed oficjalną premierą nowej opaski sportowej. Jeżeli okaże się, że produkt faktycznie zostanie tak wyceniony, to możemy mówić o prawdziwym hicie. Xiaomi, mimo wprowadzenia sporej ilości nowości w swoim produkcie, nie zwiększyło drastycznie jego ceny. Co więcej, spodziewaliśmy się zupełnie innego poziomu, więc miejmy nadzieję, że nie zostaniemy jutro niemiło zaskoczeni.

Cena Mi Band 5

Cena Mi Band 5
Fot. Mi Band 5

Cena Mi Band 5 została „przyłapana” przez jednego z chińskich blogerów, który próbował dokonać zakupu w opcji pre-order. Według jego danych opaska ma kosztować 189 juanów, czyli niewiele ponad 100 złotych. Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, bo obecnie Xiaomi Mi Band 4 kosztuje w Polsce około 120 złotych. Jednak to nie pierwsze doniesienia o tym, ile może wynosić cena Mi Band 5. Na Giztop cena opaski została ustalona na 39,90 dolarów, czyli około 156 złotych. I to wydaje się bardziej prawdopodobną wersją. W tym przypadku cena urządzenia w Polsce nie powinna przekroczyć 200 złotych. Może wahać się pomiędzy 160-180 złotych. To i tak całkiem sporo, jak na opaskę sportową, ale przynajmniej teraz klienci będą wiedzieć, za co płacą.

Trudno sobie wyobrazić, żeby Xiaomi aż tak bardzo postanowiło obniżyć cenę nowego produktu. Szczególnie że Xiaomi Mi Band 5 ma mieć na pokładzie całkiem sporo nowości względem „czwórki”. Chyba najbardziej wyczekiwaną przez użytkowników opaski, będzie możliwość korzystania z NFC. Płatności zbliżeniowe mają być dostępne dla wszystkich (Google Pay), a nie tylko dla mieszkańców Państwa Środka, jak ma to miejsce w zaprezentowanym ostatnio Oppo Band.

Zobacz też: Twitter też ma swoje Stories

Wiadomo także, że sam wyświetlacz OLED będzie większy (przekątna 1,2 cala), a sam sprzęt naładujemy z wykorzystaniem ładowarki podłączanej magnetycznie. Pojawić mają się także nowe funkcje, a wśród nich monitorowanie kobiecego cyklu miesiączkowego czy nowe tryby sportowe. Wszystkiego o opasce dowiemy się już jutro.

Źródło: GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.