ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus 2

LineageOS 17.1 ze wsparciem dla kolejnych smartfonów. Na liście m.in. OnePlus 2 i Galaxy A5 (2016)

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Rzadko kiedy zdarza się, by smartfony działające na Androidzie dostały więcej niż dwie nowe wersje Zielonego Robocika. Z tego też powodu wiele wciąż świetnych urządzeń przestaje być wspieranych, przez co stają się one znacznie mniej atrakcyjne w oczach użytkowników. Na szczęście jednak istnieją tzw. Custom ROM-y, które pozwalają tchnąć nowe życie w starsze smartfony. Jednym z nich jest LineageOS – Androida 10 na bazie LineageOS 17.1 dostało dziś kilka ciekawych urządzeń.

LineageOS 17.1 na bazie Androida 10 już dostępny na kolejnych smartfonach

LineageOS 17

LineageOS 17.1 to fenomenalny Custom ROM bazujący na Androidzie 10, którego każdy posiadacz kompatybilnego smartfona może zainstalować całkowicie za darmo. Dziś zespół ogłosił, że wsparcie dla najnowszego oprogramowania dostały kolejne urządzenia. Ich pełna lista prezentuje się następująco:

Zobacz także: [Promocje dnia] Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods Pro, smartwatch Huawei Watch GT Active, laptop Lenovo Legion Y540-17IRH 17,3″ i więcej świetnych okazji!

Na wsparcie dla LineageOS 17.1 załapało się dziś łącznie 12 smartfonów. Nie da się ukryć, że podana liczba jest naprawdę imponująca i świadczy o tym, że zespół pracuje na pełnych obrotach. Korzystacie z LineageOS? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy