ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Twitter Stories

Twitter Stories, czyli Fleets zaczyna pojawiać się globalnie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Twitter Stories zaczęło być właśnie udostępniane użytkownikom w Indiach, czyli kolejnym już kraju, który dostał nową funkcję. Wcześniej ta pojawiła się we Włoszech, a swój start zaliczyła także w Brazylii. Funkcja nazywa się Fleets i pozwala na to samo, co znane ze Snapchata czy Instagrama funkcje Stories.

Twitter Stories na kolejnych rynkach

Fleets pozwala na umieszczanie zdjęć, gifów czy tekstów (do 280 znaków), które pojawiają się nad głównych feedem w aplikacji. Będą tam umieszczone przez 24 godziny od momentu publikacji, więc można je faktycznie nazywać Twitter Stories. Wprawdzie platforma posługuje się inną nazwą, ale bądźmy szczerzy, wszyscy i tak będą mówili na to tak, jak będzie im wygodnie. Indie to trzeci z krajów, który dostał możliwość korzystania z nowej funkcji. Podyktowane to zostało samą wielkością rynku. Ten dla wielu firm jest kluczowy, jeżeli chodzi o testowanie nowych funkcji czy wypuszczanie sprzętów.

Fleets dalej jest funkcją testową, ale Twitter zamierza wypuścić ją globalnie, choć nie określił jeszcze, kiedy miałoby to nastąpić. Zapewne wpływ na to będzie miało to, jak Fleets zostanie przyjęte na tak ogromnym rynku, jak ten w Indiach. Dziwić może to, że przed Indiami, funkcjonalność pojawiła się we Włoszech, ale inne europejskie kraje dalej muszą na nią czekać.

Zobacz też: Google radzi sobie lepiej, niż OnePlus

Debiutu podobnego rozwiązania mogliśmy spodziewać się od dawna. Stories zdobyło ogromną popularność i pojawiło się w wielu aplikacjach social mediowych. Twitter jest światową potęgą i to dziwne, że trzeba było tyle czasu czekać na to, aż zaimplementuje podobne rozwiązanie u siebie. Wprawdzie trudno oceniać, czy jest ono potrzebne użytkownikom Twittera, ale z pewnością pomoże budować społeczność danej marki. Teraz można tylko czekać na to, aż Fleets pojawi się i u nas, żebyśmy mogli sami ocenić przydatność rozwiązania.

Źródło: The Verge / Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy