Maj to miesiąc, kiedy mogłoby się wydawać, że Polska powoli wraca do normy w związku z koronawirusem. Kolejne ograniczenia były wycofywane, więc społeczeństwo chętniej przemieszczało się po kraju. Tak naprawdę częściej wychodziliśmy z domu, co oznacza równocześnie, że więcej korzystaliśmy z internetu mobilnego. Doskonale widać to w zestawieniu RFBENCHMARK, które, jak co miesiąc, pokazuje nam, jak wygląda sytuacja w rozwoju infrastruktury czołowych operatorów w naszym kraju. W kwietniu pojawiły się pewne roszady wśród czołówki, ale maj pokazuje powrót do podziału sprzed pandemii.

Najlepszy internet mobilny w Polsce – w maju ponownie T-Mobile wraca na fotel lidera

Otóż T-Mobile raz jeszcze zdobywa najwięcej wyróżnień w kluczowych miernikach (LTE). Magentowi mogą pochwalić się najwyższą średnią wartością pobierania danych oraz najniższym pingiem. Z kolei wysyłanie danych pozostaje u Orange, które musiało oddać wspomniany fotel lidera. Podobnie ci dwaj operatorzy wyróżniają się, gdy spojrzymy na 3G – nawet jeszcze bardziej widać dominację T-Mobile i Orange. Naturalnie na pomiary 5G jeszcze trochę za wcześnie, mimo że w końcu dostawcy pokazują swoje możliwości. Wystarczy poczekać, aż konsumenci zdążą poznać nową technologię i będą wykonywać pomiary.

Zobacz też: Play uruchamia kolejne nadajniki LTE – lepsza jakość nie tylko z 5G.

najlepszy internet mobilny w polsce maj rfbenchmark

W końcu pamiętajmy, że RFBENCHMARK bazuje na wynikach, które są dostarczane przez użytkowników z całego kraju. Dlatego mówimy o uśrednionych wartościach, które mogą nie oddawać lokalnych warunków. Niemniej w maju wykonano 105651 pomiarów, co potwierdza wspomniane na początku wyjście z domu. Czy czerwiec będzie jeszcze lepszy? Patrząc na aktualną sytuację, zapowiada się, że tak. Oczywiście, jak co miesiąc, zachęcam Was do udziału w badaniach. Aplikację znajdziecie za darmo w Sklepie Play i App Store.

Źródło: RFBENCHMARK

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.