Ponieważ Lenovo jest coraz bliżej wprowadzenia na rynek swojego pierwszego smartfona do gier, czyli Lenovo Legion, który nawiązuje do serii gamingowych laptopów firmy, do sieci trafia coraz więcej informacji na jego temat. Najnowszy przeciek jest przy tym niezwykle interesujący. Zdradza on przybliżoną datę premiery urządzenia oraz zastosowany w nim procesor. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że według informacji Lenovo Legion zostanie wyposażony w procesor, który wedle zapewnień producenta nigdy nie powstanie.

Lenovo Legion ze Snapdragonem 865 Plus?

Lenovo Legion ze Snapdragonem 865 Plus

Według przecieków smartfon do gier Lenovo Legion ma być napędzany przez układ Snapdragon 865 Plus. Już wcześniej pojawiały się plotki na temat tego procesora. Ten według nich ma zadebiutować w trzecim kwartale tego roku. Problem w tym, że według informacji pochodzących od Qualcomma firma nie pracuje nad układem tego typu. Zamiast tego firma zamierza skupić się na Snapdragonie 875. Dlatego warto podejść do najnowszych informacji na temat Lenovo Legion niezwykle sceptycznie. 

Zobacz też: Sklep Android.com.pl ma dla Was kod rabatowy – rób zakupy jeszcze taniej

Przy okazji warto podsumować pozostałe informacje na temat gamingowego smartfona Lenovo. Ten ma obsługiwać szybkie ładowanie o mocy do 90 W. Nie powinno to jednak szczególnie szkodzić baterii o pojemności 5050 mAh dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzenia. Na jego froncie natomiast znajdzie się panel OLED Full HD+ z odświeżaniem ekranu na poziomie 144 Hz, chociaż najnowszy przeciek mówi o 90 Hz. Ponadto dostanie on 12 GB RAM w najszybszym standardzie LPDDR5 i pamięć masową UFS 3.0. Z tyłu urządzenia znajdziemy podwójny aparat z modułem głównym 64 MPx wspieranym przez obiektyw 16 MPx. Lenovo Legion ma zadebiutować w lipcu tego roku. Ta data premiery nie pokrywa się więc z zapowiedziami dotyczącymi Snapdragona 865 Plus. Wszystko więc stanie się jasne w przyszłym miesiącu.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.