Do najbardziej udanych produktów firmy Google należą jej aplikacje biurowe, czyli Dokumenty Google, Arkusze i Slajdy. Te internetowe alternatywy dla pakietu Microsoft Office są niezwykle popularne ze względu na dostępność na dosłownie każdej platformie, łatwość obsługi i funkcjonalność. Oczywiście ich główną zaletą jest fakt, iż są darmowe. Google wciąż udoskonala te usługi, a najnowsza seria funkcji obejmuje statusy zapisu, wskaźniki offline i nowy interfejs komentarza.

Dokumenty Google ze wskaźnikami zapisu offline

Dokumenty Google wskaźniki zapisu offline

Google aktualizuje interfejs swoich usług biurowych. Teraz pokazuje on stan zapisu plików w dokumentach, arkuszach i slajdach. Status zapisu jest teraz wyświetlany bezpośrednio obok nazwy dokumentu i jest bardziej opisowy. Dzięki temu zdradza, czy dany plik jest zapisany w chmurze, czy na urządzeniu. To natomiast daje nam pewność co do jego dostępności w trybie offilne. Udostępnienie dokumentu w trybie offline jest również łatwiejsze. Wystarczy jedynie zaznaczyć stosowną opcję, a ten zostanie udostępniony od razu, kiedy urządzenie połączy się z siecią.

Zobacz też: The Future of Gaming – gry na PS 5 zobaczymy w 1080p i 30 kl/s

Kolejna istotna zmiana, to bardziej przyjazny dla urządzeń przenośnych interfejs komentarzy do dokumentów, arkuszy i slajdów Google. Dedykowane aplikacje dla systemu Android będą miały większy, bardziej przejrzysty interfejs. To sprawi, że łatwiej będzie zobaczyć komentarze i ich kontekst. Pojawią się nowe skróty i gesty ułatwiające szybkie przewijanie i odpowiadanie na komentarze. Nowy przycisk @ pozwoli użytkownikom szybko wspomnieć o kimś. Naciśnięcie go otwiera wątek komentarza na pełnym ekranie, co znacznie ułatwi jego edycję. Szczerze mówiąc, to nie rozumiem, dlaczego opcja ta nie wyglądała tak od początku. Poprzednio była to po prostu kalka rozwiązań rodem z PC, które na dotykowym, stosunkowo małym i pionowym ekranie smartfona zwyczajnie się nie sprawdzała. Zmiany w Dokumentach Google wciąż nie są dostępne dla wszystkich. Mają one trafiać do poszczególnych użytkowników z czasem.

Źródło: XDAdevelopers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.